reklama
 
 

Dobeš: Čtyřpruh mezi Pardubicemi a Hradcem bude za rok

27. 9. 2012 7:17
Na silnici by se mohlo jezdit rychlostí 110 kilometrů v hodině místo současných 90

Pardubice - Poslední čtyřproudý úsek silnice I/37 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové by měl být otevřen v prosinci 2013.

Ministerstvo dopravy uvolnilo zbývající peníze na dostavbu, a tak se řidiči dočkají pohodlnějšího spojení mezi krajskými městy.

Na silnici by se navíc mohlo jezdit rychlostí 110 kilometrů v hodině místo současných 90. Sdělil to ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM).

"Silnice je jednou z těch, kde by se rychlost mohla ze současných povolených maximálně 90 kilometrů v hodině zvýšit na základě dopravního značení na 110 kilometrů za hodinu," uvedl Dobeš.

Silnice I/37 mezi Pardubicemi a Hradcem Králové už je ve velké většině vedená čtyřmi pruhy, zbývá dostavět pouze poslední úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Březhradem.

Náklady na stavbu posledního úseku Ředitelství silnic a dálnic na svých webových stránkách vyčíslilo na 1,2 miliardy korun.

Práce na posledním úseku čtyřpruhu začaly v roce 2010. Úsek měří více než tři kilometry, má tři mostní objekty a zahrnuje i téměř kilometr protihlukových stěn.

Stávající komunikace I/37 vede přímo obcí Opatovice nad Labem a komplikuje život obyvatelům. Trasa mezi krajskými městy je velmi vytížená, provoz znesnadňuje přecházení, auta navíc dělají hluk a vypouští škodliviny. Nově stavěný úsek silnice je naopak veden jako obchvat města.

Silnice I/37 je významnou dopravní spojnicí na trase mezi Trutnovem, Hradcem Králové, Pardubicemi, Chrudimí a Žďárem nad Sázavou, kde navazuje na dálnici D1. Spojuje tři kraje - Královéhradecký, Pardubický a Kraj Vysočina.

autor: ČTK | 27. 9. 2012 7:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Královéhradecký kraj

  reklama
  reklama
  reklama