Žena obviněná za odložení dcery skončila ve vazbě

ČTK ČTK
5. 9. 2013 12:57
I když novorozená holčička přežila, policisté matku dítěte v úterý obvinili z vraždy
Soudce poslal do vazby devětadvacetiletou ženu, která je podezřelá, že v červenci v Chebu odložila novorozence.
Soudce poslal do vazby devětadvacetiletou ženu, která je podezřelá, že v červenci v Chebu odložila novorozence. | Foto: Aktuálně.cz

Cheb - Soudce krajského soudu v Plzni poslal do vazby devětadvacetiletou ženu, která je podezřelá, že v červenci v Chebu odložila novorozence.

Informovala o tom krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. I když novorozená holčička přežila, policisté matku dítěte v úterý obvinili z vraždy.

"V nejbližší době bude žena převezena do vazební věznice, kde bude do doby rozhodnutí soudu," doplnila Böhmová. Ženě hrozí 15 až 20 let vězení.

Policie při obvinění vycházela ze znaleckých zkoumání a odborných posudků. Podle obvinění matka dítěte spáchala skutek s rozmyslem či po předchozím uvážení, a to na dítěti mladším 15 let.

Podchlazené dítě bylo nalezeno v kontejneru 8. července. Policie po matce okamžitě začala pátrat. Podezřelou ženu na konci měsíce policisté vypátrali.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Sokolovská uhelná jde do útlumu, stovky lidí přijdou o práci

Těžební firma Sokolovská uhelná a.s. (SUAS) začne s postupným útlumem a v příštích dvou letech by z ní měla odejít až tisícovka zaměstnanců. Důvodem je tlak na omezení těžby a zpracování uhlí a související ceny emisních povolenek. Nyní firma zaměstnává asi 3000 lidí, dalších téměř 700 pracuje v dceřiných firmách. Potvrdil to předseda dozorčí rady společnosti a hlavní majitel Sokolovské uhelné František Štěpánek. Kraj chce s úřadem práce zajistit rekvalifikace nebo kontaktní místo pro zaměstnance, kteří u SUAS skončí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy