Zastupitel Karlových Varů si přinesl na jednání pistoli, zděšení kolegové se ihned dohodli na zákazu

ČTK ČTK
8. 11. 2016 17:51
Karlovarský zastupitel Vladimír Kvasnička si na úterní jednání přinesl zbraň. Když si jí všimli jeho kolegové, okamžitě je přiměla k návrhu, aby se zákaz nošení zbraní dostal rovnou do jednacího řádu zastupitelstva. Návrh zastupitelstvo většinou hlasů schválilo.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters

Karlovy Vary – Zastupitelé Karlových Varů nařídili radě, aby do jednacího řádu zapracovala zákaz nošení zbraní na jednání zastupitelstva. Reagovali tak na to, že na jednání měl zastupitel Vladimír Kvasnička (nezávislý, dříve ANO) za pasem pistoli.

Když si zbraně za pasem všimli jiné zastupitelé, byli evidentně zaskočeni. Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!!) i Jiří Kotek (ALTERNATIVA) chtěli vědět, proč je zastupitel ozbrojený. Kvasnička na výhrady reagoval zprvu stručně: "Do toho vám nic není. Já jsem žádný zákon neporušil," řekl. Primátor Petr Kulhánek (KOA) řekl, že jednací řád takovou situaci neřeší.

Teprve když zastupitel Pavel Bouška (Karlovaráci) požádal o vyhlášení přestávky a o to, aby primátor situaci vyřešil, protože zbraň na zasedání zastupitelstva dehonestuje celé jednání, Kvasnička zbraň uložil. Vysvětlil, že jde po zastupitelstvu střílet na střelnici, a proto ji má u sebe.

Jenže představa ozbrojených zastupitelů nebo i veřejnosti zastupitele přiměla k návrhu, aby se zákaz nošení zbraní dostal rovnou do jednacího řádu zastupitelstva. Návrh zastupitelstvo většinou hlasů schválilo.

 

Právě se děje

před 49 minutami

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Odbory: Škoda chce do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o 3000

Automobilka Škoda Auto chce podle odborů od letoška do roku 2023 snížit počet zaměstnanců o pět procent, tedy asi o 3000 lidí. Zastavil se už například nábor nepřímého personálu, a to zejména mimo výrobní oblasti. Uvedl to ve čtvrtek týdeník Škodovácký odborář. Odbory se snižováním počtu zaměstnanců nesouhlasí a chtějí snížit pětiprocentní krácení personálu na minimum. Vyjádření firmy zjišťujeme. Škoda Auto zaměstnává téměř 39 000 lidí, z toho v Česku asi 34 000. Jedná se o kmenové zaměstnance, kromě nich v automobilce pracují i agenturní pracovníci.

"Odborová organizace tento postup kritizuje, je totiž nutné nejen podat informaci, ale celý projekt projednat. Odbory KOVO rovněž nesouhlasí s číslem rácia. Udělají proto vše, aby snížily toto neodpovědně stanovené plošné rácio pět procent na minimum," uvedl týdeník.

Vedení firmy by podle odborů snížením počtu pracovníků ohrozilo projekty Škody. "Je naprosto jasné, že pokud by se v ráciu pokračovalo, vytvoříme projekt solidarity, kdy přímí pracovníci odmítnou různé modely pracovní doby, jako je 17(směnný) a 18směnný systém či další formy flexibilní práce, včetně hromadných přesčasů," sdělily odbory.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Rada: Konsolidace veřejných financí si patrně vyžádá růst daní

Vláda by měla podle Národní rozpočtové rady připravit realistickou konsolidaci veřejných financí, která by měla být proti aktuálním plánům rozsáhlejší. Je patrné, že si to vyžádá významné zvýšení daní. Vyplývá to z pravidelné čtvrtletní zprávy o stavu veřejných financí a nastavení rozpočtové politiky, kterou ve čtvrtek Národní rozpočtová rada zveřejnila. Česku podle ní hrozí, že kvůli vývoji veřejných financí narazí na takzvanou dluhovou brzdu již v roce 2024. Ještě loni v listopadu rada předpokládala, že na dluhovou brzdu narazí veřejné finance až o rok později.

Dluhová brzda stanoví hranici, při jejímž překročení musí vláda předložit návrh vyrovnaného nebo přebytkového státního rozpočtu a fondů. Stanovena je na úrovni 55 procent hrubého domácího produktu. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v únoru poslancům řekla, že veřejný dluh by měl ke konci letošního roku stoupnout na 45 procent HDP.

"Je zřejmé, že rozsah konsolidačního úsilí v letech 2022 až 2024 bude muset být vyšší než 0,5 procenta hrubého domácího produktu ročně. Zároveň je patrné, že tato konsolidace si vyžádá významné navýšení daňové zátěže, neboť dlouhodobější výpadek příjmů v rozsahu daňového balíčku není možné zcela pokrýt redukcí výdajů, pokud by tedy nemělo dojít k výrazné redukci výdajů v největších výdajových blocích, kterými jsou sociální zabezpečení, zdravotnictví a školství, což rada nepředpokládá," uvedla NRR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy