Za únik chloru v karlovarském bazénu mohou zaměstnanci

ČTK ČTK
11. 3. 2013 15:08
Oběma hrozí finanční postih nebo propuštění. Policie případ šetří jako obecné ohrožení
KV Arena.
KV Arena. | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - Za víkendový únik chloru v bazénu u KV Areny v Karlových Varech mohou dva zaměstnanci bazénu.

Oběma nyní hrozí finanční postih nebo propuštění, řekl v pondělí jednatel KV Areny Roman Maleček. Policie ale případ stále vyšetřuje i jako obecné ohrožení.

KV Arena udělá technická opatření, aby podobným událostem do budoucna zabránila.

Podle Malečka šlo o nešťastnou shodu několika okolností.

"Jeden zaměstnanec v pátek zastavil přívod vody do dojezdového bazénku pod toboganem a zapomněl ho otevřít. Chlor tak byl dávkován do potrubí, kde se hromadil. Druhý zaměstnanec, který v sobotu přebíral službu, si neověřil koncentraci chloru ve vodě a když mu plavčice nahlásila, že v bazénku je málo vody, otevřel ventil a do bazénku se dostala voda nasycená chlorem," popsal událost Maleček.

Ačkoli podle něj koncentrace plynu nebyla taková, aby se spustila čidla a vyhlásila poplach, po upozornění, že je u toboganu cítit chlor, pracovnice recepce raději zavolaly na 112, a spustily tím zásah hasičů, policie a zdravotníků.

Zásah podle Malečkova odhadu přišel na stovky tisíc korun. Asi 100 000 Kč bude stát ztráta na tržbách, nejhorší ale podle Malečka bude poškozená pověst. "Pokud rada města posoudí, že za to mohu, rezignuji," řekl.

"Hned jsme kontaktovali všechny dodavatele a snažili se přijít na to, co se stalo. Naše technologie se běžně používá v desítkách bazénů a takový případ se nikde nestal. Nakonec jsme zjistili, že šlo o lidskou chybu," dodal Maleček.

Poškozeným nabídli odškodnění

KV Arena už nabídla poškozeným, že je odškodní. "Zatím se ozvala asi desítka z nich," uvedl Maleček. Bazén jim nabídne například permanentku do bazénu nebo i finanční odškodnění.

Podle technického vedoucího bazénu Zdeňka Houdka se v bazénu udělají taková technická opatření, aby se podobné chybě zabránilo.

"Například vybavíme přívod vody čidlem, které bude hlásit, že je ventil zavřený. Zároveň by měl na to upozornit akusticky," uvedl Houdek.

Při sobotním úniku zdravotníci ošetřili asi třicítku lidí, tři byli převezeni na pozorování do nemocnice a po několika hodinách propuštěni.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Soudce neposlal do vazby hudebníky podezřelé z extremismu

Žádný ze tří mužů, u nichž slovenská prokuratura navrhla uvalení vazby kvůli podezření z extremismu, nepůjde do vazby. Dnes o tom podle slovenských médií rozhodl soudce v Banské Bystrici. Soud rozhodoval o vazbě v případě tří lidí z devíti, kteří byli v úterý zadrženi při akci vedené slovenskou policií. Mezi zatčenými byli i členové rockové skupiny Krátký proces a bubeník kapely Horkýže Slíže Marek Viršík. Devět zatčených bylo už v úterý obviněno z výroby a rozšiřování extrémistických materiálů. Mezi obviněnými je i jeden občan ČR.

Před soud v Banské Bystrici dnes předstoupili tři členové skupiny Krátký proces. Jejich vyšetřování bude pokračovat na svobodě.

Televize Markíza dříve informovala, že skupina Krátký proces je známá extremistickými texty. Policisté při prohlídce u jednoho z jejích členů, Rastislava Rogela, podle informací Markízy našli předměty s nacistickou a hitlerovskou tematikou. Právě Rogel byl mezi třemi muži, u kterých se dnes rozhodovalo, zda budou vzati do vazby.

Skupina Horkýže Slíže podle informací deníku SME před čtyřmi lety propůjčila Rogelově skupině své studio, které patřilo bubeníkovi Viršíkovi. Ten byl podle dnešního vyjádření Silvie Markové z marketingové agentury Smart Communication po úterním výslechu propuštěn.

Petr Fořt z managementu Horkýže Slíže razii podle Markízy okomentoval slovy, že se přímo jeho skupiny netýká a její koncerty budou pokračovat bez jakýchkoli omezení. Skupina má tento týden v plánu také několik vystoupení v Česku. Petr Fořt také zdůraznil, že kapela Horkýže Slíže se od jakéhokoli extremismu distancuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy