Za únik chloru v karlovarském bazénu mohou zaměstnanci

ČTK ČTK
11. 3. 2013 15:08
Oběma hrozí finanční postih nebo propuštění. Policie případ šetří jako obecné ohrožení
KV Arena.
KV Arena. | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - Za víkendový únik chloru v bazénu u KV Areny v Karlových Varech mohou dva zaměstnanci bazénu.

Oběma nyní hrozí finanční postih nebo propuštění, řekl v pondělí jednatel KV Areny Roman Maleček. Policie ale případ stále vyšetřuje i jako obecné ohrožení.

KV Arena udělá technická opatření, aby podobným událostem do budoucna zabránila.

Podle Malečka šlo o nešťastnou shodu několika okolností.

"Jeden zaměstnanec v pátek zastavil přívod vody do dojezdového bazénku pod toboganem a zapomněl ho otevřít. Chlor tak byl dávkován do potrubí, kde se hromadil. Druhý zaměstnanec, který v sobotu přebíral službu, si neověřil koncentraci chloru ve vodě a když mu plavčice nahlásila, že v bazénku je málo vody, otevřel ventil a do bazénku se dostala voda nasycená chlorem," popsal událost Maleček.

Ačkoli podle něj koncentrace plynu nebyla taková, aby se spustila čidla a vyhlásila poplach, po upozornění, že je u toboganu cítit chlor, pracovnice recepce raději zavolaly na 112, a spustily tím zásah hasičů, policie a zdravotníků.

Zásah podle Malečkova odhadu přišel na stovky tisíc korun. Asi 100 000 Kč bude stát ztráta na tržbách, nejhorší ale podle Malečka bude poškozená pověst. "Pokud rada města posoudí, že za to mohu, rezignuji," řekl.

"Hned jsme kontaktovali všechny dodavatele a snažili se přijít na to, co se stalo. Naše technologie se běžně používá v desítkách bazénů a takový případ se nikde nestal. Nakonec jsme zjistili, že šlo o lidskou chybu," dodal Maleček.

Poškozeným nabídli odškodnění

KV Arena už nabídla poškozeným, že je odškodní. "Zatím se ozvala asi desítka z nich," uvedl Maleček. Bazén jim nabídne například permanentku do bazénu nebo i finanční odškodnění.

Podle technického vedoucího bazénu Zdeňka Houdka se v bazénu udělají taková technická opatření, aby se podobné chybě zabránilo.

"Například vybavíme přívod vody čidlem, které bude hlásit, že je ventil zavřený. Zároveň by měl na to upozornit akusticky," uvedl Houdek.

Při sobotním úniku zdravotníci ošetřili asi třicítku lidí, tři byli převezeni na pozorování do nemocnice a po několika hodinách propuštěni.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy