Výrobce Mattonky musí do zimy zajistit hotel v Kyselce

ČTK ČTK
28. 8. 2012 17:08
Společnosti Karlovarské minerální vody to uložil odbor památkové péče
Bývalé lázně Kyselka.
Bývalé lázně Kyselka. | Foto: Ludvík Hradilek

Karlovy Vary - Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) musí nejpozději do příchodu zimy dostatečně zabezpečit objekt bývalého hotelu Praha v Kyselce, aby se jeho stav už dále nezhoršoval.

KMV to uložil odbor památkové péče karlovarského magistrátu ve správním řízení, které s KMV vede právě kvůli chátrajícím budovám.

Přesný termín, do jehož vypršení musí firma Prahu zajistit, památkáři po místním šetření oznámí KMV co nejdříve.

Jednání o hotelu Praha se zúčastnili kromě zástupců KMV a magistrátu také odborníci z Národního památkového ústavu v Lokti.

Výsledek jednání, tedy verdikt o zabezpečení budovy a následující postup, byl přijatelný pro všechny zúčastněné strany, uvedl vedoucí odboru Antonín Haidlmaier.

Podotkl, že půjde například o vybudování provizorní střechy, která zabrání dalšímu zatékání do objektu. "Naše nařízení je vlastně určitým druhem sankce. Budeme samozřejmě kontrolovat, jestli bude stanovený termín dodržen," dodal Haidlmaier.

Tak vypadala Kyselka dříve:

KMV s rozhodnutím souhlasily a mediální zástupce společnosti Michal Donath v úterý oznámil, že smyslem jednání s památkáři bylo nalézt rychlé řešení, což se podařilo.

Náklady na zabezpečení bývalého hotelu Praha jsou odhadovány asi na 1,5 až dva miliony korun, uvedl Donath.

"KMV předpokládají, že zajištění hotelu Praha bude hotové do konce listopadu. Objekt tak bude ve stavu, který dovolí dokončení rekonstrukce po zpracování smysluplného projektu pro jeho možné budoucí využití," konstatoval Donath.

KMV jako majitelé některých budov v Kyselce chtějí opravit i další domy.

A tak vypadá nyní:

 

V minulých dnech společnost KMV obdržela souhlasné stanovisko Národního památkového ústavu v Lokti a oddělení památkové péče karlovarského magistrátu potřebné pro vydání územního rozhodnutí k zahájení oprav dalších dvou objektů.

Za zhruba 60 milionů korun má být zrekonstruovaný Löschnerův pavilon a dům Stallburg. I proto KMV odmítly nedávný návrh Karlovarského kraje, aby převedly jimi vlastněné objekty bezúplatně na kraj.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy