Výrobce Mattonky musí do zimy zajistit hotel v Kyselce

ČTK ČTK
28. 8. 2012 17:08
Společnosti Karlovarské minerální vody to uložil odbor památkové péče
Bývalé lázně Kyselka.
Bývalé lázně Kyselka. | Foto: Ludvík Hradilek

Karlovy Vary - Společnost Karlovarské minerální vody (KMV) musí nejpozději do příchodu zimy dostatečně zabezpečit objekt bývalého hotelu Praha v Kyselce, aby se jeho stav už dále nezhoršoval.

KMV to uložil odbor památkové péče karlovarského magistrátu ve správním řízení, které s KMV vede právě kvůli chátrajícím budovám.

Přesný termín, do jehož vypršení musí firma Prahu zajistit, památkáři po místním šetření oznámí KMV co nejdříve.

Jednání o hotelu Praha se zúčastnili kromě zástupců KMV a magistrátu také odborníci z Národního památkového ústavu v Lokti.

Výsledek jednání, tedy verdikt o zabezpečení budovy a následující postup, byl přijatelný pro všechny zúčastněné strany, uvedl vedoucí odboru Antonín Haidlmaier.

Podotkl, že půjde například o vybudování provizorní střechy, která zabrání dalšímu zatékání do objektu. "Naše nařízení je vlastně určitým druhem sankce. Budeme samozřejmě kontrolovat, jestli bude stanovený termín dodržen," dodal Haidlmaier.

Tak vypadala Kyselka dříve:

KMV s rozhodnutím souhlasily a mediální zástupce společnosti Michal Donath v úterý oznámil, že smyslem jednání s památkáři bylo nalézt rychlé řešení, což se podařilo.

Náklady na zabezpečení bývalého hotelu Praha jsou odhadovány asi na 1,5 až dva miliony korun, uvedl Donath.

"KMV předpokládají, že zajištění hotelu Praha bude hotové do konce listopadu. Objekt tak bude ve stavu, který dovolí dokončení rekonstrukce po zpracování smysluplného projektu pro jeho možné budoucí využití," konstatoval Donath.

KMV jako majitelé některých budov v Kyselce chtějí opravit i další domy.

A tak vypadá nyní:

 

V minulých dnech společnost KMV obdržela souhlasné stanovisko Národního památkového ústavu v Lokti a oddělení památkové péče karlovarského magistrátu potřebné pro vydání územního rozhodnutí k zahájení oprav dalších dvou objektů.

Za zhruba 60 milionů korun má být zrekonstruovaný Löschnerův pavilon a dům Stallburg. I proto KMV odmítly nedávný návrh Karlovarského kraje, aby převedly jimi vlastněné objekty bezúplatně na kraj.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kvůli údržbě trati nejezdí tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská

Kvůli údržbě trati nejezdí v neděli tramvaje mezi zastávkami Lazarská a Jindřišská v centru Prahy. Jednosměrná výluka potrvá od 08:00 do 16:00 a týká se linek 3, 5, 6, 9 a 14. Detailní informace zveřejnil dopravní podnik hlavního města na svém webu.

Tramvaje budou v uzavřeném úseku jezdit po objízdných trasách, a to pouze ve směru Lazarská-Jindřišská. V opačném směru bude provoz bez omezení. Náhradní doprava nebude zavedena, cestující můžou využít metro.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 78 let zemřel předseda skupiny Samsung a nejbohatší muž Jižní Koreje I Kun-hi

Ve věku 78 let v neděli zemřel předseda skupiny Samsung Group a syn zakladatele celého konglomerátu I Kun-hi. Informovala o tom jihokorejská společnost v prohlášení. Nejbohatší muž Jižní Koreje skonal za přítomnosti rodiny, včetně dědice průmyslového impéria I Če-jonga. O příčině smrti se společnost Samsung nezmínila. I Kun-hi podstoupil v roce 2014 operaci po infarktu a na sklonku 90. let se léčil s rakovinou plic.

Zdroj: ČTK
Další zprávy