Vary začaly stavět bazén, cena není konečná

ČTK ČTK
6. 5. 2011 16:57
Město jako investor stále vyjednává o některých změnách v projektu
KV Arena
KV Arena | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - V sousedství multifunkční KV Areny začala výstavba krytého plaveckého bazénu.

Náklady na stavbu se zatím pohybují kolem 271 milionů korun. Město jako investor stále vyjednává o některých změnách v projektu a také o snížení ceny, informoval mluvčí magistrátu Jan Kopál.

Plavecký areál má být dokončen příští rok v srpnu. Stavba KV Areny se dostala do povědomí lidí v Česku kvůli nestandardně dlouhému výběru dodavatele při losování. Město za to dostalo pokutu půl milionu korun.

Původně měla stavba bazénu začít loni. Tendrem na dodavatele se ovšem zabýval antimonopolní úřad. Nenašel žádné pochybení, a proto správní řízení s městem zastavil. "Nyní se staví podle smlouvy s cenou 271 milionů a rezervou pět milionů korun," uvedl mluvčí.

Bazén bude součástí komplexu KV Areny

Změny v projektu se mají podle Kopála týkat především interiéru plaveckého areálu. Jedná se například o doplnění některých atrakcí pro návštěvníky nebo určitých úprav relaxační části krytého bazénu.

Náměstek primátora Jiří Kotek (Alternativa) už před časem uvedl, že by cenu rád dostal na úroveň nejnižší nabídku v tendru. Ta byla o 27 milionů korun nižší než vítězná. Definitivní rozhodnutí o ceně ale dosud nepadlo.

Přípravné terénní práce před zahájením vlastní stavby bazénu skončily už v polovině dubna. Protože geologické podmínky pro stavbu jsou značně složité, na všechny práce dohlíží geolog, uvedl jednatel KV Areny Roman Maleček. "Nechybí ani stálý dohled hydrogeologa a archeologa," dodal.

Plavecké centrum bude v podstatě součástí celého komplexu KV Arena a bude využívat i technologické zařízení arény. Třeba odpadní teplo z energetického centra arény poslouží k ohřevu vody. Společná pro oba komplexy budou rovněž parkoviště. "

Karlovarské losování

Karlovarská losovačka při výběru dodavatele stavby KV Areny se v Česku stala opravdu pojmem. Záběry ze sporného losování vidělo na webovém portálu Youtube přes 100 tisíc lidí. Dvouapůlminutový snímek dokazuje, že organizátor soutěže vybíral dvě z firem včetně vítěze z uzavřeného osudí několik desítek sekund. Ostatní lístky vytáhl podstatně rychleji.

Losující to komentoval tak, že jsou lístky slepené, a nemůže je proto v osudí oddělit. Všemu přihlížela notářka, kterou mužovo počínání rozesmálo. Případem se zabývala policie, nikoho ale neobvinila.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy