Vary mají šanci na kvalifikaci basketbalistek pro OH

Domácí Domácí
9. 11. 2011 8:16
KV Arenu navštívili inspektoři mezinárodní basketbalové federace FIBA
FIBA si pamatuje nedávný zdařilý světový šampionát basketbalistek v KV Areně.
FIBA si pamatuje nedávný zdařilý světový šampionát basketbalistek v KV Areně. | Foto: www.cbf.cz

Karlovy Vary - Lázeňské město Karlovy Vary je jedním z kandidátů na konání olympijské kvalifikace v basketbale žen pro olympijské hry v Londýně 2012.

Karlovarskou KV Arenu navštívili v rámci české kandidatury na konání olympijské kvalifikace basketbalistek inspektoři mezinárodní basketbalové federace FIBA. Sešli se s jednatelem KV Areny, primátorem města a představiteli České basketbalové federace (ČBF), kterou zastupoval její generální sekretář Miloš Pražák.

Kvalifikace se má hrát příští rok na přelomu června a července (25. 6. - 2. 7. 2012), utká se v ní dvanáct nejlepších národních ženských basketbalových reprezentací světa: Česká republika, Francie, Turecko, Chorvatsko, Kanada, Kuba, Argentina, Japonsko, Korea, Nový Zéland, Mali a Senegal.

O konání se kromě českých Karlových Varů uchází také ještě turecká města Istanbul nebo Izmir a argentinské Plata del Mar.

"FIBA má s Karlovými Vary výbornou zkušenost z mistrovství světa v basketbale v loňském roce, ukázalo se, že jsou velkým lákadlem pro fanoušky, na takovou návštěvu jsme na předchozích šampionátech ženského basketbalu nebyli zvyklí. Je to výborná reference, a proto bereme kandidaturu Karlových Varů velice vážně," uvedl Predrag Bogosavljev z basketbalové federace.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy