V Puppu perou záclony, filmový festival se blíží

ČTK ČTK
25. 6. 2011 8:43
Většina ubytovacích zařízení v Karlových Varech je vyprodaná
Grandhotel Pupp bude tradičně vyhrazený pro ubytování hvězdných hostů MFF
Grandhotel Pupp bude tradičně vyhrazený pro ubytování hvězdných hostů MFF | Foto: Grandhotel Pupp

Karlovy Vary - Karlovarské hotely, ale i penziony a ubytovny, čekají při 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) nápor klientů a většina z nich je už vyprodaná. Sehnat ubytování v centru města je takřka nemožné.

Skromnější filmoví fanoušci mají jistotu, že mohou i letos přespávat ve stanech na stadionu AC Start. Největšímu tlaku budou čelit už tradičně dvě největší centra MFF, Grandhotel Pupp a hotel Thermal. Ani jeden z nich se bez pomoci zvenčí neobejde.

Grandhotel Pupp bude tradičně vyhrazený pro ubytování hvězdných hostů MFF, v podstatě celý si ho vždy zablokuje organizační štáb festivalu. V Becher's Baru bude opět útočiště VIP hostů, ostatní prostory Puppu se pozvaným hostům otevřou při četných rautech.

V Puppu už se šůruje

Podle šéfkuchařky grandhotelu Vlaďky Příhodové je v době festivalu nutné denně objednávat po dvou tunách masa, ovoce i zeleniny. "Na zahajovací večer potřebujeme mimo jiné asi 3000 kusů pečiva, to samé na závěrečný raut," uvedla Příhodová.

V Puppu se momentálně odehrává velký úklid všech prostor, počínaje praním záclon až po čištění koberců. "Řešíme zásobování a celou logistiku tak, aby všechno včas dorazilo. Ladíme složení rautů, vymýšlíme dárky pro hosty. Kromě našich 190 zaměstnanců nám pomohou také studenti odborných škol," uvedla generální ředitelka Andrea Pfeffer-Ferklová.

Hektická atmosféra panuje rovněž v hotelu Thermal. Na rozdíl od Puppu bude centrem filmového dění a podstatné části projekcí. Výraznou proměnu k lepšímu proti loňskému festivalu poznají diváci okamžitě v malém sále, kde nedávno skončila jeho modernizace za zhruba dva miliony korun.

Z hotelové kapacity je kolem 150 pokojů zamluvených pro hosty festivalu, zbývající stovka pokojů je obsazena hosty Thermalu. Většina z nich přijela do Karlových Varů rovněž kvůli filmovému svátku. Stejně jako v Puppu bude také v Thermalu personál v práci téměř nepřetržitě.

V plném proudu je i příprava technického zázemí, sem spadá i nezbytný červený koberec
V plném proudu je i příprava technického zázemí, sem spadá i nezbytný červený koberec | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Nebude chybět ani červený koberec

V Karlových Varech už jede naplno tým vedoucího festivalové produkce Petra Lintimera, který musí nejpozději do 29. června připravit veškeré technické zázemí. Ať už jsou to konstrukce pro filmové billboardy postavené v korytě řeky Teplá, promítací kabiny v kinosálech a přístupové rampy, po nichž budou vcházet hosté do Thermalu.

Slavný červený koberec chybět nebude, jinak mají být letošní festivalové barvy modrá, bílá a fialová. V Thermalu bude výrazně posíleno i internetové připojení.

K tradičním projekčním místům dostaly Karlovy Vary pro letošní ročník MFF i jedno nové. V téměř rekordně krátkém termínu se podařila rekonstrukce zchátralého letního kina, která přišla město přibližně na osm milionů korun.

První promítání je připraveno na sobotu od 21:30, ovšem už půldruhé hodiny předtím si mohou lidé opravený areál prohlédnout. "Jako první uvedeme českou komedii Tři veteráni, která bude poctou iniciátorovi petice za záchranu kina Ladislavu Gerendášovi," uvedla mluvčí města Michaela Kousalová.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

před 57 minutami

Biden si volal s prvním zahraničními lídry od své inaugurace

Americký prezident Joe Biden si v pátek telefonoval s prvními zahraničními lídry od své středeční inaugurace. Nejdříve hovořil s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, se kterým se podle agentury Reuters dohodli spojit síly v boji proti koronaviru. Následně šéf Bílého domu volal mexickému prezidentovi Andrésovi Manuelovi Lópezovi Obradorovi. Ten označil hovor za "příjemný a zdvořilý" a dodal, že vše nasvědčovalo tomu, že vztahy mezi oběma státy budou dobré.

"Probrali spolupráci ohledně vakcín," citoval Reuters z komuniké úřadu kanadského ministerského předsedy. Podle agentury AP státníci probírali možnost, aby Kanada dostávala vakcíny proti covidu-19 z výrobního zařízení firmy Pfizer v americkém Michiganu. V současné době Ottawa obstarává všechny dávky očkovací látky ze zařízení Pfizeru v Belgii a firma jí už oznámila, že bude mít v dodávkách zpožděn

Zdroj: ČTK
Další zprávy