V Puppu perou záclony, filmový festival se blíží

ČTK ČTK
25. 6. 2011 8:43
Většina ubytovacích zařízení v Karlových Varech je vyprodaná
Grandhotel Pupp bude tradičně vyhrazený pro ubytování hvězdných hostů MFF
Grandhotel Pupp bude tradičně vyhrazený pro ubytování hvězdných hostů MFF | Foto: Grandhotel Pupp

Karlovy Vary - Karlovarské hotely, ale i penziony a ubytovny, čekají při 46. ročníku Mezinárodního filmového festivalu (MFF) nápor klientů a většina z nich je už vyprodaná. Sehnat ubytování v centru města je takřka nemožné.

Skromnější filmoví fanoušci mají jistotu, že mohou i letos přespávat ve stanech na stadionu AC Start. Největšímu tlaku budou čelit už tradičně dvě největší centra MFF, Grandhotel Pupp a hotel Thermal. Ani jeden z nich se bez pomoci zvenčí neobejde.

Grandhotel Pupp bude tradičně vyhrazený pro ubytování hvězdných hostů MFF, v podstatě celý si ho vždy zablokuje organizační štáb festivalu. V Becher's Baru bude opět útočiště VIP hostů, ostatní prostory Puppu se pozvaným hostům otevřou při četných rautech.

V Puppu už se šůruje

Podle šéfkuchařky grandhotelu Vlaďky Příhodové je v době festivalu nutné denně objednávat po dvou tunách masa, ovoce i zeleniny. "Na zahajovací večer potřebujeme mimo jiné asi 3000 kusů pečiva, to samé na závěrečný raut," uvedla Příhodová.

V Puppu se momentálně odehrává velký úklid všech prostor, počínaje praním záclon až po čištění koberců. "Řešíme zásobování a celou logistiku tak, aby všechno včas dorazilo. Ladíme složení rautů, vymýšlíme dárky pro hosty. Kromě našich 190 zaměstnanců nám pomohou také studenti odborných škol," uvedla generální ředitelka Andrea Pfeffer-Ferklová.

Hektická atmosféra panuje rovněž v hotelu Thermal. Na rozdíl od Puppu bude centrem filmového dění a podstatné části projekcí. Výraznou proměnu k lepšímu proti loňskému festivalu poznají diváci okamžitě v malém sále, kde nedávno skončila jeho modernizace za zhruba dva miliony korun.

Z hotelové kapacity je kolem 150 pokojů zamluvených pro hosty festivalu, zbývající stovka pokojů je obsazena hosty Thermalu. Většina z nich přijela do Karlových Varů rovněž kvůli filmovému svátku. Stejně jako v Puppu bude také v Thermalu personál v práci téměř nepřetržitě.

V plném proudu je i příprava technického zázemí, sem spadá i nezbytný červený koberec
V plném proudu je i příprava technického zázemí, sem spadá i nezbytný červený koberec | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Nebude chybět ani červený koberec

V Karlových Varech už jede naplno tým vedoucího festivalové produkce Petra Lintimera, který musí nejpozději do 29. června připravit veškeré technické zázemí. Ať už jsou to konstrukce pro filmové billboardy postavené v korytě řeky Teplá, promítací kabiny v kinosálech a přístupové rampy, po nichž budou vcházet hosté do Thermalu.

Slavný červený koberec chybět nebude, jinak mají být letošní festivalové barvy modrá, bílá a fialová. V Thermalu bude výrazně posíleno i internetové připojení.

K tradičním projekčním místům dostaly Karlovy Vary pro letošní ročník MFF i jedno nové. V téměř rekordně krátkém termínu se podařila rekonstrukce zchátralého letního kina, která přišla město přibližně na osm milionů korun.

První promítání je připraveno na sobotu od 21:30, ovšem už půldruhé hodiny předtím si mohou lidé opravený areál prohlédnout. "Jako první uvedeme českou komedii Tři veteráni, která bude poctou iniciátorovi petice za záchranu kina Ladislavu Gerendášovi," uvedla mluvčí města Michaela Kousalová.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 8 hodinami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon roku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

Další zprávy