V Lokti se utrhla opěrná zeď u domu a zavalila silnici, nikdo nebyl zraněn

ČTK ČTK
Aktualizováno 11. 6. 2020 15:24
V Lokti na Sokolovsku v části Údolí se v noci na čtvrtek zřítila opěrná zeď u domu. Kameny a hlína zasypaly silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem. Policie silnici uzavřela, řekl krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Na místo přijel statik. Zraněn nikdo nebyl, uvedl policejní mluvčí.
U Lokte na Sokolovsku se zřítila opěrná zeď u domu v části Údolí. Kameny a hlína zasypaly silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem.
U Lokte na Sokolovsku se zřítila opěrná zeď u domu v části Údolí. Kameny a hlína zasypaly silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem. | Foto: ČTK

K domu, v němž žije starší žena, ráno přijeli zástupci krajské správy silnic i starosta Lokte Petr Adamec (Piráti). Zřícená opěrná zeď zavalila zatím jeden jízdní pruh.

Silnice, na níž se zeď sesula, patří Karlovarskému kraji. Je hlavní trasou ze Sokolova na Plzeň. "Svah jsme zpevnili a zasypali kamením. Rád bych, aby už večer mohla být obnovena doprava alespoň na semafory," řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Martin Hurajčík (ANO).

U Lokte na Sokolovsku se zřítila opěrná zeď u domu v části Údolí. Kameny a hlína zasypaly silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem.
U Lokte na Sokolovsku se zřítila opěrná zeď u domu v části Údolí. Kameny a hlína zasypaly silnici mezi Loktem a Horním Slavkovem. | Foto: HZS Karlovarského kraje

Statik prohlédl i dům, který nad zřícenou opěrnou zdí stojí a zjistil, že je v pořádku. "I když zeď patří k domu, budeme se muset o opravu postarat my, obyvatelka domu je starší vdova a není reálné, že by to byla schopna zajistit. Máme zatím dva předběžné návrhy opravy," doplnil Hurajčík.

Podle starosty Adamce je možné, že sesutí zdi bylo důsledkem nejen deště posledních dnů, ale i trvalého zatížení silnice. "Podle mého názoru je na vině kamionová doprava, na kterou si místní dlouho stěžují a která poškozuje domy kolem silnice," uvedl na místě starosta Adamec.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V Kralupech nad Vltavou hoří plastový odpad, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Na okraji Kralup nad Vltavou na Mělnicku hoří od odpoledne v areálu kovošrotu plastový odpad. Je vyhlášen zvláštní, tedy nejvyšší stupeň poplachu. U požáru zasahuje 30 jednotek hasičů a speciální technika, hasit budou zřejmě celou noc.

Odpoledne začala hořet zhruba 50 metrů široká hromada plastového odpadu v areálu kovošrotu. Kolem 19. hodiny zvýšili hasiči stupeň poplachu na nejvyšší, který vyhlašují při mimořádných událostech. Počet jednotek se zvýšil ze 13 na 30, na místě zasahuje záchranný útvar hasičů ze Zbirohu a Jihlavy se speciální technikou na rozhrabávání. "Rypadly budou rozhrabávat hromadu hořícího odpadu a hasiči ji budou prolévat vodou, řekl mluvčí krajských hasičů Tomáš Bakalář. Jeden hasič při zásahu utrpěl lehčí zranění.

Chemická jednotka z laboratoře v Kamenici, která monitoruje případný únik škodlivých látek do ovzduší, zatím zvýšené hodnoty nezjistila, podle Bakaláře bude v měření pokračovat. Lidem v části Lobeček doporučilo město podle starosty Marka Czechmanna nevětrat.

Policie se bude zabývat vyšetřováním příčin požáru až po dohašení, které může trvat celou noc. "Vzhledem k tomu, že zde před několika dny již k menšímu požáru došlo, bude zřejmě jednou z variant příčin i úmyslné zapálení," řekla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová. Podle ní zřejmě požár nezpůsobí finanční škodu, protože jde o odpad. 

před 4 hodinami

Na jezu v Českém Krumlově se převrátil raft, záchranáři pátrají po jednom muži

Na jezu v Českém Krumlově se dnes vpodvečer převrátil raft. Čtyři lidé vyplavali, po jednom muži pátrají záchranáři a policie. Na twitteru o tom informovala policie. V řece Vltavě je po deštích zvýšený průtok vody. Právě dnes varovali policisté především vodáky, kteří sjíždějí Vltavu a proplouvají Českým Krumlovem, aby byli velmi opatrní. "Vltava je v těchto dnech nebezpečná, hladina je zvýšená a je zaznamenán větší průtok vody v řece, " uvedli.

Další zprávy