reklama
 
 

V kontejneru v Chebu našli novorozeně, bylo naživu

8. 7. 2013 16:56
Policie hledá svědky, kteří v ulicích viděli něco podezřelého

Cheb - V Chebu bylo v pondělí odpoledne v ulici Matěje Kopeckého nalezeno v kontejneru na odpadky novorozené dítě.

Bylo naživu, policisté jej odvezli do nemocnice. Pátrají po svědcích, kteří viděli v ulici něco podezřelého, řekl krajský policejní mluvčí Pavel Valenta.

V Chebu je přitom v areálu nemocnice babybox na odložené děti.

"Žádáme svědky, kteří v době zhruba od dnešního dopoledne v ulici viděli zastavit auto nebo osobu, která by vhazovala něco podezřelého do kontejneru, aby se ohlásili na linku 158," uvedl v pondělí Valenta. Kvůli počátku vyšetřování policie zatím nechce zveřejnit další informace.

Podle mluvčího Karlovarské krajské nemocnice Vladislava Podrackého byla v kontejneru nalezena novorozená holčička.

"Byla donošená. Do nemocnice byla převezena v podchlazeném stavu na 30 stupňů. Po dvou hodinách se lékařům podařilo ji zahřát na 34 stupňů," uvedl Podracký.

Ačkoli je podle něj holčička vitální, vzhledem k tomu, že lékaři nemají žádné informace o její matce, pečlivě ji sledují. "Už samo podchlazení je velmi rizikové i u dospělého člověka, natož u dítěte," dodal mluvčí.

V Karlovarském kraji jsou momentálně tři babyboxy, kam mohou rodiče, kteří se z jakéhokoli důvodu nemohou o dítě postarat, novorozeně odložit. Kromě Chebu je tato vyhřívaná schránka také v Karlových Varech a Sokolově.

.

autor: ČTK | 8. 7. 2013 16:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Karlovarský kraj

  reklama
  reklama
  reklama