reklama
 
 

Zájemci o dotaci na výměnu kotle čekali v Karlových Varech na úřadě více než 24 hodin

2. 3. 2016 8:54
Také v Karlovarském kraji je o dotace na výměnu kotle mezi lidmi velký zájem. První zájemci o ně na úřadě čekali už od úterního rána, avšak úředníci začali žádosti vyřizovat až od středečních sedmi hodin ráno. Úřad žadatelům poskytl zázemí, kde měli možnost dojít si na toaletu nebo se občerstvit teplými nápoji. Podle odhadu krajského úřadu mohou úřednice odbavit okolo 100 žádostí za hodinu.

Karlovy Vary - Téměř tři stovky lidí čekaly ve středu ráno v Karlových Varech na možnost podat žádost o dotaci na výměnu kotle. Karlovarský kraj bude v prvním kole rozdělovat téměř 64,3 milionu korun, což vystačí na výměnu nejméně 440 kotlů. "První lidé se začali scházet už v úterý ráno," informovala mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

"První žadatelé začali přicházet už 1. března ráno. Pak hejtman rozhodl, že se jim otevře zázemí úřadu, aby měli možnost jít na toaletu nebo si koupit teplé nápoje. Už večer tu bylo okolo 150 až 200 lidí a postupně další přibývali. Místnosti se otevřely v 7:00 ráno a lidé mohou podat až deset žádostí na jednoho člověka," dodala Pavlíková.

Na žadatele čekalo ve zvlášť připravené místnosti pět vyškolených úředníků. Podle odhadu krajského úřadu mohou úřednice odbavit okolo 100 žádostí za hodinu.

"Mám radost, že to mám za sebou, Přišel jsem včera (v úterý) před 6:00 ráno. Okolo 14:00 nás pustili dovnitř. Kraj se zachoval slušně, bylo tu pohodlí, židle, teplo a příjemné prostředí," řekl žadatel z Mariánských Lázní, který přišel na řadu jako první. Sám žádá o dotaci na pořízení tepelného čerpadla pro svůj rodinný dům.

Žadatelé mohou získat dotaci od 70 do 85 procent nákladů na výměnu kotle, podle toho, který typ si zvolí. Čím ekologičtější, tím je dotace vyšší. Maximálně lze získat 150 tisíc korun.

Ačkoli částka přidělená Karlovarskému kraji vystačí nejméně na 440 nových kotlů, ne všichni budou žádat o maximální částku. Počet podpořených žadatelů tak bude zřejmě nakonec vyšší.

autor: ČTK | 2. 3. 2016 8:54

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Karlovarský kraj

  reklama
  reklama
  reklama