Cheb bude mít koalici bez ČSSD, KSČM a ODS. Starostou se nejspíš stane Jalovec z VPM-Alternativy

ČTK ČTK
26. 4. 2017 7:28
V Chebu vzniká nová koalice z dosud opozičních stran VPM - Alternativa, Koalice pro Cheb, Strany svobodných občanů a ANO. Nové vedení města by se mělo volit 3. května. Hnutí ANO odešlo z koalice s ČSSD a KSČM, když nejprve podpořilo opozici při odvolání starosty Petra Navrátila (ČSSD), oficiálně kvůli jeho obvinění v kauze ROP Severozápad. Návrhy na jiného starostu od ČSSD pak ANO odmítlo a z koalice vystoupilo. Zástupci nové koalice už své spojenectví stvrdili podpisy. V 30členném zastupitelstvu budou mít 16 hlasů. Strany budoucí koalice se dále dohodly, že starostou města bude Antonín Jalovec za VPM-Alternativa, prvním místostarostou bude Zdeněk Hrkal za ANO.
Odvolaný starosta Petr Navrátil.
Odvolaný starosta Petr Navrátil. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 11 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy