V centru Varů se představí i biatlon.Reklama na MS 2013

Domácí Domácí
7. 12. 2010 7:48
Do centra Karlových Varů navezou technický sníh a budou tu závodit běžkaři a biatlonisti
Tisková konference k závodům Carlsbad Ski Sprint: Zleva Lukáš Bauer a Martin Jakš
Tisková konference k závodům Carlsbad Ski Sprint: Zleva Lukáš Bauer a Martin Jakš | Foto: Město Karlovy Vary

Karlovy Vary - Druhý svátek vánoční proběhnou lyžařské závody přímo v centru Karlových Varů. Třídu T.G.M. pokryje sníh a promění se tak v dráhu pro běh na lyžích.

Čtvrtý ročník akce Carlsbad Ski Sprint podpoří město Karlovy Vary částkou půl milionu korun.

Oficiální materiály sice hovoří o tom, že se zde utkají "špičky tohoto sportu", vzápětí však prozrazují, že se "utkají týmy z České republiky, Německa, Slovenska, Ruska a Itálie". Zcela tedy budou chybět Seveřani či Severoameričané...

Za český tým se představí v současnosti dva nejlepší čeští závodníci Lukáš Bauer a Martin Jakš. V případě onemocnění jsou připraveni jako náhradníci sprinteři Dušan Kožíšek a Aleš Razým.

Na závodníky čeká 600 metrů dlouhá trať, na níž pořadatelé musí dopravit přes 1200 m3 sněhu. Poběží se sprint dvojic volnou technikou.

Představí se i biatlon. Jako reklama na MS 2013

Vzhledem k tomu, že se v roce 2013 bude v Česku konat MS v biatlonu, zařadili pořadatelé do programu také exhibiční závod smíšených dvojic biatlonu ČR - Německo.

Za Čechy budou startovat nejlepší čeští reprezentanti Michal Šlesingr a Zdenka Vejnarová, druhou dvojici tvoří Zdeněk Vítek a Veronika Vítková (náhradník Ondřej Moravec).

Biatlonisté pojedou na stejné trati jako hlavní závod a střílet budou vedle hlavního pódia na laserové střelnici.

Součástí programu budou dětské závody malých lyžařských nadějí. V 16 hodin začne vánoční koncert.

"Nejtěžším úkolem pro nás bude výroba a doprava sněhu. I když to v současné době vypadá, že sněhu bude dostatek, pro naše účely potřebujeme vyrobit technický sníh, aby měl tu správnou konzistenci a deponaci vydržel," uvedla Lucie Švarcová z pořádající agentury.

Sníh se bude svážet ze sjezdovky Abertamy 25. prosince a v Karlových Varech se bude překládat na malá auta.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy