V centru Varů se představí i biatlon.Reklama na MS 2013

Domácí Domácí
7. 12. 2010 7:48
Do centra Karlových Varů navezou technický sníh a budou tu závodit běžkaři a biatlonisti
Tisková konference k závodům Carlsbad Ski Sprint: Zleva Lukáš Bauer a Martin Jakš
Tisková konference k závodům Carlsbad Ski Sprint: Zleva Lukáš Bauer a Martin Jakš | Foto: Město Karlovy Vary

Karlovy Vary - Druhý svátek vánoční proběhnou lyžařské závody přímo v centru Karlových Varů. Třídu T.G.M. pokryje sníh a promění se tak v dráhu pro běh na lyžích.

Čtvrtý ročník akce Carlsbad Ski Sprint podpoří město Karlovy Vary částkou půl milionu korun.

Oficiální materiály sice hovoří o tom, že se zde utkají "špičky tohoto sportu", vzápětí však prozrazují, že se "utkají týmy z České republiky, Německa, Slovenska, Ruska a Itálie". Zcela tedy budou chybět Seveřani či Severoameričané...

Za český tým se představí v současnosti dva nejlepší čeští závodníci Lukáš Bauer a Martin Jakš. V případě onemocnění jsou připraveni jako náhradníci sprinteři Dušan Kožíšek a Aleš Razým.

Na závodníky čeká 600 metrů dlouhá trať, na níž pořadatelé musí dopravit přes 1200 m3 sněhu. Poběží se sprint dvojic volnou technikou.

Představí se i biatlon. Jako reklama na MS 2013

Vzhledem k tomu, že se v roce 2013 bude v Česku konat MS v biatlonu, zařadili pořadatelé do programu také exhibiční závod smíšených dvojic biatlonu ČR - Německo.

Za Čechy budou startovat nejlepší čeští reprezentanti Michal Šlesingr a Zdenka Vejnarová, druhou dvojici tvoří Zdeněk Vítek a Veronika Vítková (náhradník Ondřej Moravec).

Biatlonisté pojedou na stejné trati jako hlavní závod a střílet budou vedle hlavního pódia na laserové střelnici.

Součástí programu budou dětské závody malých lyžařských nadějí. V 16 hodin začne vánoční koncert.

"Nejtěžším úkolem pro nás bude výroba a doprava sněhu. I když to v současné době vypadá, že sněhu bude dostatek, pro naše účely potřebujeme vyrobit technický sníh, aby měl tu správnou konzistenci a deponaci vydržel," uvedla Lucie Švarcová z pořádající agentury.

Sníh se bude svážet ze sjezdovky Abertamy 25. prosince a v Karlových Varech se bude překládat na malá auta.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Berlín koupí 15 000 bytů od firem Vonovia a Deutsche Wohnen, město za ně zaplatí 2,4 miliardy eur

Město Berlín koupí za 2,46 miliardy eur (62,2 miliardy Kč) téměř 15 000 bytů od společností Vonovia a Deutsche Wohnen, které nabízejí nájemní bydlení. Firmy to v pátek oznámily v tiskové zprávě. Akvizice přichází jen několik dní před volbami do zastupitelstva německého hlavního města, a nedostatek bytů a rychle rostoucí nájmy se staly žhavým předvolebním tématem. Spolu s volbami do městského zastupitelstva se má konat i poradní referendum o vyvlastnění obou bytových společností.

Deutsche Wohnen prodá městu 10 700 bytů, Vonovia pak 4250 bytů. Vonovia je v Německu největší firma zaměřená na pronájem bytů a nyní je v procesu převzetí svého menšího konkurenta Deutsche Wohnen. Spojením obou podniků má vzniknout bytový gigant zhruba s 550 000 byty v hodnotě více než 80 miliard eur.

S cílem získat pro transakci politickou podporu, obě společnosti slíbily, že omezí pravidelné zvyšování nájmů v Berlíně. Rovněž nabídly k prodeji městu zhruba 20 000 bytů za dvě miliardy eur. Skupina, která stojí za vyhlášením referenda, ale tyto návrhy kritizovala a v pátek zopakovala nesouhlas s transakcí. Ta byla oznámena v květnu.

Ředitel Vonovie Rolf Buch ale tvrdí, že cena je spravedlivá. "Tímto prodejem bytového fondu v Berlíně městským bytovým podnikům plníme hlavní slib daný berlínskému senátu. Prodáváme byty za spravedlivou cenu."

Transakce je v hlavním městě Německa považována za největší svého druhu za dlouhou dobu. Fond obecních bytů se zvýší přibližně na 355 000, což je zhruba pětina z 1,67 milionu nájemních bytů v Berlíně. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy