V centru Karlových Varů hořel dům, škoda za 2,5 milionu

ČTK ČTK
21. 6. 2013 14:14
Požár zničil dva byty i střechu domu a hasiči museli obyvatele domu zachraňovat
V centru Karlových Varů hořel v noci obytný dům.
V centru Karlových Varů hořel v noci obytný dům. | Foto: HZS Karlovarského kraje

Karlovy Vary - V centru Karlových Varů hořel v noci obytný dům.

Požár zničil dva byty i střechu domu a hasiči museli obyvatele domu zachraňovat. Škoda je odhadnuta na 2,5 milionu korun.

Požár podle hasičů nesouvisel s nočními bouřkami, sdělil mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Požár čtyřpatrového domu byl hasičům nahlášen před 1:00 v noci. "Protože se plameny šířily na další byt a na střechu domu, vyjelo k požáru šest jednotek hasičů se dvěma automobilovými žebříky a šesti cisternami. V době jejich příjezdu byly už dva byty v plamenech, v jednom z bytů zůstal uvězněný jeho obyvatel," uvedl Kasal.

Muž křičel z okna ve čtvrtém patře, že se nemůže kvůli ohni dostat ven.

"Hasiči tak okamžitě v dýchací technice vyběhli do čtvrtého patra, vyrazili dveře hořícího bytu a muže s použitím záchranné vyváděcí masky vyvedli ven před dům, kde jej předali do péče záchranné služby," popsal zásah mluvčí hasičů.

Z domu poté společně s policií evakuovali dvacítku obyvatel, pro čtrnáct z nich zajistili ve spolupráci se zástupci karlovarského magistrátu náhradní ubytování.

Zásah hasiči vedli nejen z vnitřních prostorů, ale také zvenku z automobilových žebříků. Hasiči museli část střechy rozebrat, aby se dostali ke všem ohniskům.

Pod kontrolu dostali požár v pět hodin ráno, na místě zasahovali až do deseti hodin dopoledne. Dům zkontroloval také přivolaný statik.

 

Právě se děje

Další zprávy