Úředník z Kraslic přihlašoval do provozu kradená a omlazená auta. Způsobil škodu 10 milionů

ČTK ČTK
29. 7. 2016 10:11
Karlovarští kriminalisté stíhají úředníka městského úřadu v Kraslicích. Úředník, který měl na starosti agendu přihlašování vozidel do provozu, podle nich úmyslně přihlašoval kradená a takzvaně omlazená auta. "Legalizací trestné činnosti dopomohl jiným vydělat asi 10 milionů korun, podezřelý je i ze zneužití pravomoci úřední osoby," řekla policejní mluvčí Kateřina Böhmová. "Úředník se těchto zločinů měl dopustit tím, že přihlásil do provozu více jak 30 vozidel. Tato vozidla byla buď odcizena v různých státech EU, nebo je přihlásil do provozu úmyslně omlazena, čímž měl způsobit neoprávněný prospěch jinému ve výši zhruba 10 milionů korun," dodala Böhmová. Úředníkovi hrozí až 12 let ve vězení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jakub Plíhal
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy