Úřad radí: Zrušili vám porcelánku, vyrábějte kabely

Domácí ČTK Domácí, ČTK
4. 2. 2011 9:58
Firma Braun Kabel by mohla přijmout lidi z karlovarské i hornoslavkovské porcelánky
Továrna ročně zpracuje asi čtyři tisíce tun porcelánu, což znamená kolem deseti miliónů kusů.
Továrna ročně zpracuje asi čtyři tisíce tun porcelánu, což znamená kolem deseti miliónů kusů. | Foto: Ondřej Besperát

Karlovy Vary - Lidem z karlovarského Starorolského porcelánu, kteří mohou při reorganizaci společnosti přijít o práci, nabízí zaměstnání firma Braun Kabel.

Závod má ve stejné čtvrti jako porcelánka, která je od ledna v insolvenci.

Místo by Braun Kabelu, který vyrábí a montuje elektrické kabely pro automobilový průmysl, mohli najít i lidé propuštění z hornoslavkovské porcelánky, oznámila Veronika Rohošková z karlovarského úřadu práce.

"Braun Kabel rozšiřuje své výrobní kapacity a potřebuje nabrat až několik desítek lidí," řekla Rohošková.

Jednatel společnosti Jan Šustr uvedl, že společnost má zájem především o pracovníky porcelánek, kteří jsou ohroženi ztrátou zaměstnání nebo ukončili pracovní poměr.

"Nabídku jsme přivítali, Braun Kabel je nyní jeden z mála podniků, které přibírají značný počet lidí," podotkla Rohošková.

Ve Starorolském porcelánu je většina z asi dvou stovek zaměstnanců stále v práci. Firma jim ale dluží výplaty za tři měsíce a v návrhu na reorganizaci chce snížit počty lidí minimálně o 16 procent.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Hokejisty Slavie bude po Říhovi trénovat Štrba

Novým trenérem hokejistů prvoligové Slavie se stal Martin Štrba. Na střídačce nahradí Miloše Říhu mladšího, jemuž skončila smlouva a klub již v polovině března avizoval, že s ním dále nepočítá. Štrbovým asistentem bude další bývalý útočník Jiří Doležal, trenérem brankářů zůstal Roman Málek. Pražané o tom informovali na webu.

"Martina Štrbu jsme si vytipovali jako mladého progresivního trenéra, který má ambice a potenciál. Jeho výhodou je také to, že má za sebou úspěšnou hráčskou kariéru," řekl sportovní manažer Jiří Veber.

Čtyřiačtyřicetiletý Štrba trénoval naposledy rovněž ve druhé nejvyšší soutěži Chomutov. S Piráty se dohodl na odchodu koncem listopadu. V minulosti pracoval jako asistent trenéra v Českých Budějovicích, kde působil rovněž u mládeže.

Další zprávy