ÚOHS zrušil kvůli chybám tendr v Oloví za 40 milionů

ČTK ČTK
3. 4. 2014 10:14
Soutěž na zateplení panelových domů v Oloví na Sokolovsku měla chyby. Kvůli zakázce byli již vloni obviněni čtyři lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Brno - Ve čtyřicetimilionovém tendru na zateplení panelových domů v Oloví na Sokolovsku byly chyby. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) celou soutěž zrušil

Kvůli zakázce loni policisté obvinili čtyři osoby z podplácení a braní úplatků. Bytová organizace Oloví, která zakázku zadávala, s rozhodnutím ÚOHS nesouhlasí a odvolala se.

Podle ÚOHS u jednoho z hodnotících kritérií nebyl dopředu jasný způsob hodnocení nabídek. Postup bytové organizace, která je příspěvkovou organizací města, byl tak netransparentní. U dalšího z hodnotících kritérií bytové družstvo podle ÚOHS vyloučilo jakoukoliv soutěž mezi firmami.

Zakázku proto ÚOHS zrušil. Bytové družstvo s tím nesouhlasí. "Myslíme si, že nebyl důvod pro zrušení celé soutěže, proto jsme podali rozklad k předsedovi ÚOHS," řekl vedoucí bytové organizace Radek Jelínek.

Policie loni v souvislosti se zakázkou zahájila trestní stíhání pro údajné přijetí úplatku a podplácení. Čtyři osoby podezřívá, že v průběhu veřejné zakázky požadovali od stavebních firem milionové úplatky za získání zakázky.

Obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Zakázka je z roku 2012. Ucházelo se o ni čtrnáct firem. Bytová organizace Oloví nakonec vybrala chebskou společnost ŠU-STR s.r.o.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy