ÚOHS zrušil kvůli chybám tendr v Oloví za 40 milionů

ČTK ČTK
3. 4. 2014 10:14
Soutěž na zateplení panelových domů v Oloví na Sokolovsku měla chyby. Kvůli zakázce byli již vloni obviněni čtyři lidé.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Brno - Ve čtyřicetimilionovém tendru na zateplení panelových domů v Oloví na Sokolovsku byly chyby. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) celou soutěž zrušil

Kvůli zakázce loni policisté obvinili čtyři osoby z podplácení a braní úplatků. Bytová organizace Oloví, která zakázku zadávala, s rozhodnutím ÚOHS nesouhlasí a odvolala se.

Podle ÚOHS u jednoho z hodnotících kritérií nebyl dopředu jasný způsob hodnocení nabídek. Postup bytové organizace, která je příspěvkovou organizací města, byl tak netransparentní. U dalšího z hodnotících kritérií bytové družstvo podle ÚOHS vyloučilo jakoukoliv soutěž mezi firmami.

Zakázku proto ÚOHS zrušil. Bytové družstvo s tím nesouhlasí. "Myslíme si, že nebyl důvod pro zrušení celé soutěže, proto jsme podali rozklad k předsedovi ÚOHS," řekl vedoucí bytové organizace Radek Jelínek.

Policie loni v souvislosti se zakázkou zahájila trestní stíhání pro údajné přijetí úplatku a podplácení. Čtyři osoby podezřívá, že v průběhu veřejné zakázky požadovali od stavebních firem milionové úplatky za získání zakázky.

Obviněným hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Zakázka je z roku 2012. Ucházelo se o ni čtrnáct firem. Bytová organizace Oloví nakonec vybrala chebskou společnost ŠU-STR s.r.o.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Vrátil se kvůli doléčení předchozích potíží

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šuráň po deseti letech končí jako prezident svazu minipivovarů, vystřídá ho Voldřich ze Zvíkova

Za nového prezidenta Českomoravského svazu minipivovarů zvolila čtvrteční valná hromada Michala Voldřicha z Pivovarského dvoru Zvíkov. Po deseti letech vystřídá ve vedení Jana Šuráně, který byl v čele svazu od jeho vzniku. Na pozici už znovu nekandidoval, chce ale nadále organizovat hlavní svazové akce, jako je Festival minipivovarů na Pražském hradě a Jarní cenu sládků, která se koná právě na Zvíkově. Pro zvolení Voldřicha bylo všech 64 přítomných členů svazu.

Místopředsedy svazu se stali Radovan Koudelka ze Zámku Zábřeh - Ostrava a Miloš Hrabák z Pivovaru Welzl Zábřeh. "Bylo to hezkých deset let, podařilo se nám svaz založit a vybudovat to, že nás začali vnímat velcí (výrobci), malí i veřejnost," řekl končící prezident Šuráň.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Proud lávy ze sopky na ostrově La Palma výrazně zpomalil, možná do moře nedorazí

Proud lávy ze sopky na španělském ostrově La Palma od nedělní erupce výrazně zpomalil a možná tak ani nedorazí do moře, čehož se od počátku týdne mnozí odborníci obávají. Po střetu žhavé lávy s mořskou vodou by totiž podle vědců nastala chemická reakce, která by do vzduchu uvolnila obrovské množství páry s nebezpečnými látkami a kousky vulkanického skla. 

Láva, jejíž masa v místech dosahuje výšky až 12 metrů, se nyní pohybuje rychlostí asi čtyři metry za hodinu, v pondělí to přitom bylo asi 700 metrů za hodinu. Díky výraznému zpomalení možná láva na pobřeží ani nedorazí.

Láva na tomto Kanárském ostrově v Atlantiku zničila dosud na 166 hektarů a pohltila podle satelitních snímků asi 350 domů. Oběti ani zraněné si přírodní katastrofa nevyžádala, na šest tisíc lidí zůstává evakuováno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy