U Bošova začala stavba úseku R6 za 1,53 miliardy

ČTK ČTK
27. 9. 2013 12:14
Poprvé se zahajovala před třemi lety, tehdy ji ale ministr dopravy Vít Bárta zastavil
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Karel Toman

Karlovy Vary - U Bošova na Karlovarsku začala v pátek napodruhé stavba úseku rychlostní silnice R6 do Lubence.

Poprvé se zde zahajovala před třemi lety, tehdy ji ale po pár týdnech tehdejší ministr dopravy Vít Bárta (VV) zastavil.

Úsek o délce 4,1 kilometru bude stát 1,53 miliardy korun a v provozu má být na konci října 2015, řekl při znovuzahájení stavby ředitel karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martin Leichter.

Zastavení stavby, která je pro Karlovarský kraj, ale i obce podél silnice důležitá, v pátek ostře kritizoval hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný (ČSSD).

"Když se tehdy stavba zastavila, musely na ní být peníze. Tři roky měli chlapci z tehdejší koalice na to, aby ji zase spustili a neudělali to. Teprve po změně vlády to zase jde," konstatoval Novotný.

Také starostu Lubence v Ústeckém kraji Bohumila Peterku znovuzahájení stavby potěšilo. "I když se Lubence tahle stavba přímo nedotkne, protože končí těsně před Lubencem, je to signál, že se se stavbou R6 bude snad dál pokračovat," řekl.

Původně měla stavba stát přes 1,6 miliardy korun. ŘSD se ale před začátkem její obnovy dohodlo se společností Eurovia, která je hlavním dodavatelem, na částečném snížení ceny.

Řidiče ještě letos omezení nečekají

Řidiče ještě letos dopravní omezení nečekají. Teprve příští rok bude na části úseku doprava svedena na objížďku. Část stavby se ale povede mimo stávající I/6, takže stávající silnice bude až do skončení stavby sloužit pro dopravu.

Kromě úseku Lubenec - Bošov se ale připravují i další stavby. Podle Leichtera by v roce 2015 měly být připraveny stavby silnice R6 V úsecích Nové Strašecí - Řevničov za předpokládanou cenu 1,9 miliardy korun a obchvat Řevničova včetně obchvatu Krušovic za 2,16 miliardy korun. Jestli se se stavbou začne, ale určí až ministerstvo dopravy.

Hejtman svolal na pondělí také jednání starostů obcí na silnici I/6 s náměstkem ministra dopravy, kde se má ujasnit výhled dostavby dalších úseků R6.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

před 1 hodinou

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

Další zprávy