TOP 09 spojí v krajských volbách síly se starosty

ČTK ČTK
14. 11. 2011 17:25
Lídrem kandidátky bude senátor Jan Horník (STAN), TOP 09 obsadí 2. a 3. pozici
Karlovarský magistrát - Ilustrační foto
Karlovarský magistrát - Ilustrační foto | Foto: Mapy.cz

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji se zúčastní krajských voleb v příštím roce společně TOP 09 a Starostové a nezávislí (STAN).

Obě strany si už určily klíč k obsazení kandidátky. Jejím lídrem bude senátor a starosta Božího Daru Jan Horník (STAN), druhou a třetí pozici obsadí TOP 09 a v doplnění zbývajících míst se budou obě uskupení pravidelně střídat.

Prostor bude dán i nezávislým osobnostem mimo TOP 09 a STAN, oznámil předseda krajské TOP 09 Josef Malý.

Při tvorbě kandidátky bude podle Malého kladen důraz na územní celokrajské proporční rozdělení, na profesní způsobilost jednotlivých kandidátů a také na vůli členské základny.

Podobnou dohodu uzavřely obě strany také v případě senátních voleb, které se budou zároveň s krajskými konat ve volebním obvodu na Sokolovsku.

"V tomto případě kandidáta navrhuje TOP 09 a STAN návrh podpoří. Vybraný byl předseda regionální organizace TOP 09 Petr Zahradníček, což ale ještě podléhá schválení výkonného výboru TOP 09 v Praze," uvedl Malý.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Ve středním Mexiku se ve studni našly zabalené ostatky čtyřicítky lidí

Lidské ostatky našla policie ve studni za Guadalajarou ve 119 černých plastových pytlích. Na místo hrůzného nálezu se vydala na počátku září poté, co si místní lidé stěžovali na nesnesitelný zápach.

Zpočátku nebylo jasné, kolika lidem ostatky v pytlích patří. Těla totiž byla rozřezána na části. Nyní patologové určili, že se jedná nejméně o 44 osob. Kompletní těla přitom našli jen v případě devíti jedinců. Část ostatků se stále identifikovat nepodařilo.

V mexickém státě Jalisco, jehož je Guadalajara hlavním městem, působí řada drogových gangů. Za první polovinu letošního roku bylo v Mexiku, které má 125 milionů obyvatel, zavražděno přes 17 tisíc lidí. To je v průměru více než sto vražd denně. Vysoká kriminalita sužuje Mexiko už řadu let, je důsledkem zejména boje drogových gangů. 

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu, přestože hned v úvodním kole na písčitém úseku spadla. Nash ztratila na vítězku sedm sekund.

 

Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt. Čeští reprezentanti v závodě nestartovali.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Bývalý mistr světa do 23 let Iserbyt vedl belgickou ofenzivu v Iowě. Zástupci cyklokrosové velmoci obsadili prvních pět míst a v nejlepší patnáctce jich bylo třináct. Iserbyt vyhrál s velkým náskokem 54 sekund před Toonem Aertsem.

 

Další závod Světového poháru se pojede za týden v americkém Waterloo, v listopadu seriál zavítá do Tábora.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy