Tisícovka lidí podpořila v Chebu odvolaného starostu Jalovce a místostarostku Lickovou

ČTK ČTK
30. 12. 2017 16:25
V Chebu přišlo asi tisíc lidí podpořit odvolaného starostu Jalovce. Na chebské radnici vládla sedm měsíců koalice složená z ANO, VPM, Koalice pro Cheb a Svobodných. Jenže ANO se počátkem prosince dohodlo zákulisně s ČSSD a ODS.
Demonstrace v Chebu.
Demonstrace v Chebu. | Foto: ČTK

Cheb - Asi tisícovka lidí přišla v sobotu na chebské historické náměstí podpořit odvolaného starostu Chebu Antonína Jalovce (VPM) a místostarostku Gabrielu Lickovou (Koalice pro Cheb). Akce svolaná studenty reagovala na nedávný rozpad koalice.

Na chebské radnici vládla sedm měsíců koalice složená z ANO, VPM, Koalice pro Cheb a Svobodných. Jenže ANO se počátkem prosince dohodlo zákulisně s ČSSD a ODS a poté zástupci ANO odmítli schválit městský rozpočet na rok 2018, což bylo záminkou pro odvolání celého vedení města. Do čela radnice se tak dostal Zdeněk Hrakal (ANO).

Podle studentů cílem sobotní akce nebylo ani tak mířit na současnou koalici, ale podpořit odvolané politiky a vyzvat voliče, aby v nadcházejících volbách podle toho volili. Akci doprovází i petice na internetu na podporu odvolaných politiků.

Podle Jalovce občané po dlouhé době zažívali na radnici atmosféru otevřenosti a transparentnosti, nyní se ale podle něho vrátila atmosféra strachu. "Vím o stranících, kteří když kliknou na nějaký komentář opozičního politika, tak jim během hodiny zvoní telefon a jsou důsledně upomínáni, aby nic takového už nikdy nedělali," řekl Jalovec.

Podle mluvčích na dnešní demonstraci se po krátkém působení Jalovce v čele města na radnici vrátily loutky, kterými manipulují lidé v pozadí. Licková dodala, že dnešní shromáždění připomnělo situaci v roce 1989.

 

Právě se děje

Další zprávy