Společnosti C.T.S. Duo zatím sankce za Kyselku nehrozí

ČTK ČTK
9. 2. 2012 7:42
Společnost C.T.S. Duo vlastní většinu objektů ve zchátralém areálu Kyselky
Společnost C.T.S. Duo byla často kritizována za to, že dopustila zchátrání objektů,
Společnost C.T.S. Duo byla často kritizována za to, že dopustila zchátrání objektů, | Foto: Jan Lipold

Karlovy Vary - Společnost C.T.S. Duo, která vlastní většinu objektů ve zchátralém areálu bývalých lázních Kyselka, se prozatím vyhnula případné sankci od oddělení památkové péče karlovarského magistrátu.

To už udělilo pokutu 1,8 milionu korun firmě Karlovarské minerální vody (KMV) kvůli nedostatečné péči o památkové objekty vila Stallburg, Löschnerův pramen a bývalý hotel Praha. Mluvčí města Jan Kopál potvrdil, že s C.T.S. Duo není vedeno žádné řízení o pokutě.

Přestože C.T.S. Duo bylo, stejně jako KMV, často kritizováno za to, že dopustilo zchátrání objektů, podle Kopála vedli památkáři v prosinci se společností C.T.S. řízení o provizorním zakrytí Ottova pramene. "Prozatím firma všechny požadavky plní, čekáme na provedení dalších prací," podotkl Kopál.

Primátorův náměstek Jiří Klsák (KOA) ve středu řekl, že sankce vůči KMV byla mimo kompetenci samosprávy a podrobnosti zatím nezná.

C.T.S. Duo: Sankci nerozumíme

Zpráva o sankci pro KMV překvapila předsedu představenstva C.T.S. Duo Petra Dostála.Ve středu se nechal slyšet, že tomu moc nerozumí. Podle něj je rozjetý společný projekt na záchranu alespoň části objektů v Kyselce a návrh už dostaly k dispozici všechny příslušné instituce včetně památkářů.

"Snažíme se udělat vše pro to, aby se alespoň to nejhodnotnější v Kyselce zachovalo. Tak moc nechápu, proč je najednou v průběhu nějakého procesu udělena sankce," řekl Dostál.

KMV nepopírají to, že jim tři objekty, kvůli nimž dostaly pokutu, patří. Mluvčí společnosti Bibiana Beňová ve středu sdělila, že KMV ale nesouhlasí s tím, jak je sankce zdůvodněna. "Je nám kladeno za vinu, že jsme narušili urbanistickou hodnotu areálu lázní v Kyselce, ačkoli KMV patří ze asi dvou desítek objektů pouze sedm. Nemůžeme nést odpovědnost za změnu krajinotvorné a urbanistické hodnoty v celém komplexu," uvedla Beňová.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy