Řidič napadl policistu, způsobil mu těžké zranění

ČTK ČTK
5. 4. 2015 17:18
Devětadvacetiletý řidič z Chomutovska napadl v sobotu v noci v Jáchymově hlídku kvůli kontrole alkoholu.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Martin Svozílek/Economia

Jáchymov - Devětadvacetiletý řidič z Chomutovska napadl v sobotu v noci v Jáchymově policistu. Způsobil mu těžké zranění, které si vyžádá dlouhodobou pracovní neschopnost. Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání, muže obvinili z násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až šestiletý trest vězení, řekla krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Muž jel po silnici I/21 v Jáchymově. Kontrolovala ho hlídka. "Policisté měli podezření, že je pod vlivem alkoholu. Řidič s nimi odmítl spolupracovat, začal se chovat agresivně a napadl jednoho z policistů. Tomu způsobil těžké zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření a dlouhodobou pracovní neschopnost," uvedla.
Komisař podal podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který státní zástupce akceptoval. Soudce na něj ale vazbu neuvalil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy