Předzahrádky v Chebu by mohly zavírat až o půlnoci

ČTK ČTK
29. 6. 2011 7:41
Doteď zavíraly už v deset hodin večer. O prázdninách chce radnice režim uvolnit
Chebská radnice chce povolit otevíračky předzahrádek až do půlnoci.
Chebská radnice chce povolit otevíračky předzahrádek až do půlnoci. | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Předzahrádky u restaurací v centru města by přes prázdniny mohly mít otevřeno od rána až do půlnoci. Prodloužení provozní doby chce povolit radnice. Doteď musely zavírat už v deset hodin večer.

Podle místostarosty Tomáše Lindy (ODS) radnice ověří, jestli prodloužený provoz nebude mít negativní dopady.

"Chceme tím zlepšit podnikatelské prostředí. Aby mohly mít předzahrádky delší provoz, musíme změnit současný tržní řád, které provozní dobu stanovuje," řekl Linda.

Cheb má znovu městský bulvár

Díky rekonstrukci pěší zóny v loňském roce se centrum Chebu znovu stalo městským bulvárem, kde po celý den chodí stovky lidí. Možnost posedět na některé z předzahrádek by atraktivnost pěší zóny mohla ještě zvýšit. Podle návrhu by se předzahrádky mohly otevírat místo v devět hodin ráno už v sedm.

"Rozšíření provozní doby předzahrádek navrhujeme na základě poptávky jak restauratérů, tak i návštěvníků restaurací. V létě to vyzkoušíme a uvidíme, jak se budou lidé chovat," dodal Linda.

Město na pěší zóně po nákladné rekonstrukci zpřísnilo pravidla pro vzhled předzahrádek. Dává přednost přenosným zařízením před uzavřenými konstrukcemi s podlážkami.

 

Právě se děje

Další zprávy