Policie obvinila řidiče, který srazil v Mariánských Lázních dva chodce, hrozí mu až osmiletý trest

ČTK ČTK
1. 4. 2018 12:50
Policisté obvinili řidiče, který v pátek srazil dva chodce v Mariánských Lázních, z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti a usmrcení z nedbalosti. Padesátiletý muž z Mariánských Lázní bude stíhán na svobodě, informovala krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. Jak dodala, v případě odsouzení mu hrozí až osm let za mřížemi. Tragická nehoda se stala na Chebské ulici v lázeňském městě. Muž za volantem osobního vozu vjel do křižovatky na červenou a střetl se dvěma chodci, kteří právě přecházeli přes přechod. Sražený muž střet s vozidlem nepřežil, žena pak byla s vážnými poraněními převezena do nemocnice v Plzni. Zranění utrpěl i řidič osobního vozidla, kterého hospitalizovali v Chebu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Schejbal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

ME juniorských beachvolejbalistů v Brně bude až v září

O měsíc později oproti původnímu termínu se po koronavirové krizi uskuteční v Brně mistrovství Evropy v plážovém volejbalu v juniorské kategorii. Sokolské koupaliště bude poprvé dějištěm šampionátu pro hráče i hráčky do 20 let od 9. do 13. září.

"Vzhledem k celkové situaci po celém světě jsme velice rádi, že jsme jako organizátoři schopni splnit všechny podmínky pro úspěšný a bezpečný průběh tohoto šampionátu. Věříme, že to přinese pozitivní signál a že volejbalové zápasy se vrací zpět na kurty," uvedl předseda Marek Pakosta na svazovém webu.

Původně se brněnské ME mělo konat od 12. do 16. srpna. Domácí turnaje na písku se v Česku po pandemii covidu-19 rozběhly o minulém víkendu v Praze a v Litoměřicích.

Nové dějiště a možná i termín nicméně evropská konfederace CEV musí najít pro šampionát do 22 let, neboť v Nizozemsku jsou až do září zakázány hromadné sportovní akce. Mladí beachvolejbalisté měli o medaile hrát v přístavu Vlissingen.

Další zprávy