Policie našla matku, kterou podezírá z odložení dcery

ČTK ČTK
31. 7. 2013 12:18
Holčičku našli 8. července v kontejneru v Chebu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Cheb - Policie vypátrala matku, která je podezřelá, že na počátku července odložila novorozenou holčičku do kontejneru v Chebu.

Jde o o devětadvacetiletou ženu z Chebska, informoval krajský policejní mluvčí Pavel Valenta. Holčička se našla 8. července.

"Z důvodu probíhajících znaleckých posudků, odborných vyjádření a výslechů osob nelze v současnosti poskytovat k případu další informace," doplnil Valenta.

Policie od nálezu dítěte hledala matku podle svědectví lidí. Pátrala po ženě, která v ten den ráno jela autobusem z Františkových Lázní do Chebu.

Novorozená holčička se našla v podchlazeném stavu a byla převezena do nemocnice. Zdravotníci ji říkali Anička. Podle lékařů byla donošená a zdravá.

 

Právě se děje

před 24 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy