Policie dopadla teprve osmnáctiletého lupiče z Bochova

ČTK ČTK
8. 3. 2011 9:47
Mladík se vypravil na poštu maskovaný a s pistolí

Karlovy Vary - Lupič, který v pondělí odpoledne přepadl poštu v Bochově na Karlovarsku, je už ve vazbě. Teprve osmnáctiletý mladík se vypravil loupit maskovaný a s pistolí.

"Při přepadení nikoho nezranil a odnesl si jen několik tisíc korun. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let," oznámila mluvčí krajské policie Martina Hrušková.

Policie krátce po přepadení pošty rozjela pátrací akci. Podezřelého muže, který z místa činu ujel v autě, se jí podařilo zadržet v Lokti na Sokolovsku.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že dopadený pachatel má na svědomí ještě další dvě loupeže v Sokolově.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Ústecký kraj pošle Vejprtům milion, zaměstnanci vybrali 70 tisíc korun

Radní Ústeckého kraje schválili na pomoc Vejprtům po tragickém požáru milion korun. Částku budou schvalovat v pondělí zastupitelé. Zaměstnanci krajského úřadu mezi sebou vybrali 70 tisíc korun, dnes je předají městu, ve kterém v neděli při požáru domu pro zdravotně postižené zemřelo osm mužů, 30 lidí záchranáři ošetřili. 

Milion korun z fondu pro mimořádné události má pomoci s likvidací následků požáru v domově Kavkaz. Objekt je podle statika nyní neobyvatelný, musí se vyměnit ohořelé části, vymalovat, uklidit. Lidé začnou s úklidem poté, co si dům prohlédne zástupce pojišťovny.

Ústecký kraj zajistil občanům města Vejprty, včetně klientů domova a jeho zaměstnanců psychosociální pomoc. Zástupci města mohou kontaktovat humanitární organizace, jejichž součástí jsou centra krizové intervence.

Další zprávy