Pekárna ve Františkových Lázních musela zavřít kvůli myším

Ekonomika Ekonomika
28. 8. 2014 15:19
Potravinářská inspekce zjistila v Lomanské pekárně porušení hygienických předpisů významného rozsahu.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala užívání výrobních i prodejních prostor v provozovně společnosti Lomanská pekárna na Americké ulici ve Františkových Lázních. Ve středu zde totiž zjistila porušení hygienických předpisů významného rozsahu.

„Ve skladu surovin jsme našli značné množství exkrementů hlodavců a tělo dospělé myši ve stadiu rozkladu, což – vedle dalších stop – prokazuje nepravidelný a zcela nedostatečný úklid a deratizaci v těchto prostorách. Dále jsme zjistili výskyt živých moučních molů ve skladu s moukou,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Podle mluvčího nelze vyloučit kontaminaci přítomných surovin a potravin ani riziko, že tyto potraviny budou nevhodné k lidské spotřebě. Provozovatel neměl zavedené adekvátní postupy pro regulaci škůdců a porušil tak příslušné předpisy. Nyní musí provést důkladnou deratizaci, sanitaci a odstranit veškeré poškozené potraviny a suroviny. Současně mu hrozí pokuta.

 

Právě se děje

před 4 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy