Pekárna ve Františkových Lázních musela zavřít kvůli myším

Ekonomika Ekonomika
28. 8. 2014 15:19
Potravinářská inspekce zjistila v Lomanské pekárně porušení hygienických předpisů významného rozsahu.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala užívání výrobních i prodejních prostor v provozovně společnosti Lomanská pekárna na Americké ulici ve Františkových Lázních. Ve středu zde totiž zjistila porušení hygienických předpisů významného rozsahu.

„Ve skladu surovin jsme našli značné množství exkrementů hlodavců a tělo dospělé myši ve stadiu rozkladu, což – vedle dalších stop – prokazuje nepravidelný a zcela nedostatečný úklid a deratizaci v těchto prostorách. Dále jsme zjistili výskyt živých moučních molů ve skladu s moukou,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Podle mluvčího nelze vyloučit kontaminaci přítomných surovin a potravin ani riziko, že tyto potraviny budou nevhodné k lidské spotřebě. Provozovatel neměl zavedené adekvátní postupy pro regulaci škůdců a porušil tak příslušné předpisy. Nyní musí provést důkladnou deratizaci, sanitaci a odstranit veškeré poškozené potraviny a suroviny. Současně mu hrozí pokuta.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy