Pekárna ve Františkových Lázních musela zavřít kvůli myším

Ekonomika Ekonomika
28. 8. 2014 15:19
Potravinářská inspekce zjistila v Lomanské pekárně porušení hygienických předpisů významného rozsahu.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce zakázala užívání výrobních i prodejních prostor v provozovně společnosti Lomanská pekárna na Americké ulici ve Františkových Lázních. Ve středu zde totiž zjistila porušení hygienických předpisů významného rozsahu.

„Ve skladu surovin jsme našli značné množství exkrementů hlodavců a tělo dospělé myši ve stadiu rozkladu, což – vedle dalších stop – prokazuje nepravidelný a zcela nedostatečný úklid a deratizaci v těchto prostorách. Dále jsme zjistili výskyt živých moučních molů ve skladu s moukou,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Podle mluvčího nelze vyloučit kontaminaci přítomných surovin a potravin ani riziko, že tyto potraviny budou nevhodné k lidské spotřebě. Provozovatel neměl zavedené adekvátní postupy pro regulaci škůdců a porušil tak příslušné předpisy. Nyní musí provést důkladnou deratizaci, sanitaci a odstranit veškeré poškozené potraviny a suroviny. Současně mu hrozí pokuta.

 

Právě se děje

před 43 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy