Osud Karlovarské karty je v rukou krajských zastupitelů

ČTK ČTK
7. 5. 2013 11:11
Kraj má zatím vybraného dodavatele karet, výběr dodavatele odbavovacích strojů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Městské divadlo Karlovy Vary

Karlovy Vary - O budoucnosti projektu Karlovarské karty budou zřejmě v červnu rozhodovat krajští zastupitelé. Projekt dopravní karty za celkově asi 80 milionů korun měl být hrazen z pozastaveného Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad.

Kraj má zatím vybraného dodavatele karet, výběr dodavatele odbavovacích strojů ještě region čeká, řekl novinářům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Petr Navrátil (ČSSD).

Karty včetně systému by podle výsledku výběrového řízení měly dodat Plzeňské městské dopravní podniky, a to za 44,7 milionu korun.

"Ve smlouvě je doložka, že pokud se do konce června nevybere také dodavatel strojků, smlouva zanikne," uvedl Navrátil.

Termín vyplývá z podmínek Regionálního operačního programu. Jenže ten je pozastaven a zatím není jasné, zda vůbec bude pokračovat. "Protože existuje riziko, že by nakonec náklady zaplatil kraj ze svého, měli by rozhodnout v červnu zastupitelé, jestli v projektu pokračovat," uvedl Navrátil.

Příprava karty, se kterou by bylo možné platit u všech dopravců v kraji, začala v roce 2007. Technologie se ale za tu doby posunuly a i když by Karlovarská karta byla ještě dnes poměrně moderní, brzy by už mohla být technologicky zaostalá.

Pokud by se kraj v budoucnu k projektu vrátil, šlo by už podle Navrátila o jinou technologii, například dnes stále využívanější čipy NFC, kterými je možné platit bezkontaktně.

Projekt počítá s dodáním 70.000 karet, které by si mohli lidé vyzvednout bezplatně. Peníze by pak stálo dobití karet. Kraj by na druhou stranu získal velmi podrobný přehled o využití jednotlivých linek a mohl by lépe plánovat veřejnou dopravní obslužnost.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy