Oprava prvního domu v Kyselce dostala od úřadů zelenou

ČTK ČTK
16. 10. 2012 12:10
Karlovarské minerální vody dostaly povolení na rekonstrukci domu Stallburg
Kyselka: Kdysi lázeňský skvost, dnes ruiny.
Kyselka: Kdysi lázeňský skvost, dnes ruiny. | Foto: Ludvík Hradilek

Kyselka (Karlovarsko) - V Kyselce může začít oprava prvního zchátralého historického objektu, domu Stallburg.

Firma Karlovarské minerální vody (KMV), která je jeho vlastníkem, dostala od stavebního úřadu povolení na rekonstrukci a dostavbu objektu.

Stallburg je první budovou, pro kterou KMV získaly veškerá souhlasná stanoviska nezbytná k zahájení oprav. Vznikne v něm osm bytů a bude zachován jeho autentický vzhled. Informoval o tom mediální zástupce KMV Michal Donath.

Dům Stallburg je prvním ze dvou objektů ve vlastnictví firmy KMV, na jejichž opravu uvolnila 60 milionů korun. Druhým objektem je pavilon Löschner, objekt někdejší plnírny lahví Heinricha Mattoniho.

"Oceňujeme, že se nám ve spolupráci s orgány státní a místní správy podařilo dosáhnout shody na celkové rekonstrukci domu Stallburg. Veškeré stanovené podmínky dodržíme. Nyní probíhá výběrové řízení na dodavatelskou firmu," uvedl Donath.

Součástí akce má být i zabezpečení svahu za domem proti sesuvu.

Investice za 200 milionů

Další na řadě v seznamu oprav je právě pavilon Löschner, kde bude Mattoniho muzeum. V tomto případě KMV podaly žádost o stavební povolení na jeho opravu. Když bude včas vyřízena, mohly by práce začít ještě před zimou.

Bývalý hotel Praha v Radošově společnost zabezpečí podle požadavku památkářů. KMV odhadují celkové investice do svého majetku v Kyselce zhruba na 200 milionů korun.

Kyselka křiví úsměv - podívejte se:

V obci Kyselka vlastní KMV šest památkově chráněných objektů. Areál lázní Kyselka jim podle Donatha nikdy nepatřil a nepatří.

Obnova historických objektů v Kyselce má být i cílem nové obecně prospěšné společnosti Lázně Kyselka. V její správní radě zasednou například generální ředitel KMV Alessandro Pasquale a pravnuk zakladatele proslulé stáčírny a lázní Rudolf Mattoni.

Zakládajícím členem společnosti bude také obec Kyselka. Do projektu se zapojí také Vladimír Lažanský, majitel zámku v Chyši, který se zasloužil o jeho rekonstrukci a s obnovou zchátralých památek má spoustu zkušeností.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Trump přirovnal snahu o impeachment k lynčování. Kritici mluví o rasistickém podtextu

Americký prezident Donald Trump považuje snahu demokratických zákonodárců o jeho sesazení ústavní žalobou (impeachment) za lynč. Napsal to dnes na twitteru. Agentura AP upozornila, že zmínka o lynčování má rasistický podtext, neboť termín je v USA používán především v souvislosti s případy, kdy se obětí lynčujícího bělošského davu stal Američan černé pleti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výdaje na zdravotní péči se zvýší o osm až dvanáct procent, řekl ministr Vojtěch

Platby do jednotlivých oblastí zdravotní péče se příští rok podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) meziročně zvýší o osm až 12 procent. Výraznější nárůst platů čeká sestry poskytující domácí péči, a to zhruba 41 procent. Ministr to v úterý řekl poslancům při informování o situaci ve zdravotnictví, které má dostat v příštím roce rekordních 350 miliard korun. Úhradová vyhláška počítala podle ministra původně s navýšením plateb o 24 miliard korun. Po jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s poskytovateli péče i s KSČM přibylo dalších 4,9 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy