Opařené dítě odvezl vrtulník, je mimo ohrožení života

ČTK ČTK
15. 7. 2012 13:41
Roční holčička z Kraslic si vodou z hrnku opařila ruku
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: Aktuálně.cz

Kraslice - Roční holčička se v sobotu odpoledne v Kraslicích opařila vařící vodou z hrnku

Vrtulník ji transportoval na kliniku popáleninové medicíny do pražských Vinohrad, řekla mluvčí krajské policie Klára Böhmová.

Podle ní si dítě popálilo ruku a nemělo by být v ohrožení života.

"Měla popáleniny 1. a 2. stupně a dnes byla přeložena na běžné oddělení," řekl přednosta kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Ludomír Brož.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 49 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy