Opařené dítě odvezl vrtulník, je mimo ohrožení života

ČTK ČTK
15. 7. 2012 13:41
Roční holčička z Kraslic si vodou z hrnku opařila ruku
Snímek je ilustrační.
Snímek je ilustrační. | Foto: Aktuálně.cz

Kraslice - Roční holčička se v sobotu odpoledne v Kraslicích opařila vařící vodou z hrnku

Vrtulník ji transportoval na kliniku popáleninové medicíny do pražských Vinohrad, řekla mluvčí krajské policie Klára Böhmová.

Podle ní si dítě popálilo ruku a nemělo by být v ohrožení života.

"Měla popáleniny 1. a 2. stupně a dnes byla přeložena na běžné oddělení," řekl přednosta kliniky popáleninové medicíny Fakultní nemocnice Královské Vinohrady Ludomír Brož.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy