ODS ruší sdružení ve Františkových Lázních. Za kritiku

ČTK ČTK
2. 4. 2013 6:55
Šéf sdružení porušil stanovy, když veřejně označil stranické kolegy na Chebsku za kmotry
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Františkovy Lázně (Chebsko) - Výkonná rada ODS zrušila místní sdružení strany ve Františkových Lázních.

V úterním vydání to uvedla Mladá fronta Dnes. Šéf sdružení Otakar Skala údajně porušil stanovy, když veřejně ve svém občasníku Ohlasy ODS označil stranické kolegy z okresního vedení na Chebsku za kmotry.

Skala v občasníku také obvinil členy okresního vedení Jana Mračka a Tomáše Lindu, že stáli za výměnou na postu starosty Františkových Lázní.

V březnu 2012 totiž byla i s pomocí části zastupitelů ODS odvolána starostka Lenka Malkovská (ODS) a na post se vrátil Ivo Mlátilík (nez., dříve LEV 21).

"V Ohlasech jsou lživé, žalovatelné informace. To významně poškodilo ODS ve vrcholící kampani před krajskými volbami," řekl MF Dnes Mraček.

Třiadvacet členů zrušeného sdružení může zůstat v ODS a během dalších tří měsíců se přihlásit do sdružení v jiném městě. Skala to ovšem odmítl. "Pro mě ODS skončila," řekl deníku.

Letos v únoru výkonná rada ODS zrušila také oblastní sdružení v Praze 4, Praze 12 a Praze-západ. Důvodem byl netransparentní nábor nových členů.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 57 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
Další zprávy