Neumannová propagovala ve Varech olympiádu v Londýně

Domácí Domácí
13. 9. 2011 18:04
Od pondělí hostí Karlovy Vary výstavu velkých momentů českého olympismu
Kateřina Neumannová vystupuje ve vzdělávacím programu pro karlovarské školáky.
Kateřina Neumannová vystupuje ve vzdělávacím programu pro karlovarské školáky. | Foto: Žijeme Londýnem

Karlovy Vary - Od pondělí hostí Karlovy Vary výstavu velkých momentů českého olympismu. Na třídě T. G. Masaryka je k vidění expozice sedmadvaceti velkoformátových fotografií renomovaných sportovních fotoreportérů. 

Výstava je součástí kampaně Žijeme Londýnem, kterou zorganizoval Český olympijský výbor na podporu LOH v Londýně 2012.

Během  zahájení výstavy připomněl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný, že se region může pochlubit sportovními hvězdami, ať již je to Lukáš Bauer, Petr Nedvěd či Josef Váňa.

Kateřina Neumannová zase zmínila významné sportovní akce, které se zde odehrály, zejména nedávné mistrovství světa v basketbalu žen nebo volejbalový evropský šampionát.

Venkovní expozice začíná fotem českých sportovců na slavnostním zahájení OH ve Stockholmu roku 1912 (tedy sto let před OH v Londýně 2012), kdy vůbec poprvé pochodovali s vlastní českou vlajkou, a končí nástupem na loňských zimních hrách ve Vancouveru, kde nese vlajku Jaromír Jágr.

Nejstarší fotografie výstavy zachycuje Františka Jandu-Suka, vůbec prvního Čecha, jenž se umístil na olympijských stupních vítězů, když získal stříbrnou medaili v hodu diskem (1900). Další snímky ukazují například Emila Zátopka, Danu Zátopkovou či Věru Čáslavskou.

V rámci výstavy se v samostatném bloku představí i všech jedenapadesát vítězů olympijských her od roku 1924 do roku 2010, reprezentujících Československo nebo Českou republiku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Google po volbách v USA zablokuje volební reklamu

Společnost Google bude po amerických prezidentských volbách, které se uskuteční 3. listopadu, na své platformě blokovat volební reklamu. S odvoláním na mluvčí Googlu o tom informovala agentura Reuters. Podle zpravodajského webu Axios napsal Google svým inzerentům, že nebude po volebním dni zobrazovat reklamy "odkazující na kandidáty, volby a výsledky voleb vzhledem k tomu, že se letos bude sčítat bezprecedentní množství hlasů". Blokace by podle mluvčí Google mohla trvat týden i déle.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Kvůli výměně pražců je do úterního rána přerušen provoz části metra C

Provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je od soboty až do úterního rána přerušen. Důvodem je pokračující výměna dřevěných pražců za betonové. Místo metra v daném úseku pojedou autobusy.

Na trase C se musí pražce vyměňovat po větších částech, a to kvůli zabezpečovacímu zařízení, které musí být celé vypnuto. Například na trase A funguje jiný typ zabezpečení, který umožňuje výměnu jednotlivých pražců v noci. To na trase C nelze.

Pro cestující dopravní podnik zavedl od soboty do pondělí náhradní autobusovou dopravu s označením XC na trase Pražského povstání - Pankrác - Budějovická - Kačerov.

před 2 hodinami

Biden označil Lukašenka za diktátora. Trumpa zkritizoval za to, že o dění v Bělorusku mlčí

Kandidát Demokratické strany na amerického prezidenta Joe Biden označil běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka za diktátora. Svého republikánského protivníka v boji o Bílý dům Donalda Trumpa kritizoval, že k současné situaci v Bělorusku mlčí, informovala agentura Reuters.

Biden uvedl, že stojí na straně demonstrantů, kteří podle něj vyjadřují pokojně svůj názor a požadují nové volby. Bývalý viceprezident USA také vyzval, aby Minsk propustil několik konkrétních vůdců opozice. Označil je za "politické vězně".

V Bělorusku už sedmý týden trvají demonstrace proti Lukašenkově setrvání v úřadu. Mnoho Bělorusů je přesvědčeno, že jeho vítězství v srpnových volbách je zfalšované, a opozice, stejně jako EU, jeho vítězství neuznává. Protesty, jejichž účastníci žádají Lukašenkův odchod a nové volby, pokračují přes mnohdy brutální policejní zákroky a zatýkání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy