Na řece Ohři se převrhl raft, jeden vodák je nezvěstný

ČTK ČTK
Aktualizováno 10. 1. 2015 16:15
Vodáky unášel proud, čtyři se asi po třech kilometrech dokázali dostat z řeky na břeh, jeden muž je stále nezvěstný. Pátrací akce, do níž se zapojily desítky záchranářů, byla odpoledne ukončena.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Povodí Ohře

Jakubov (Karlovarsko) - Na Ohři u Jakubova na Karlovarsku se v sobotu dopoledne převrhl na jezu raft s pěti vodáky. Unášel je proud, čtyři se asi po třech kilometrech dokázali dostat z řeky na břeh, jeden muž je stále nezvěstný.

Pátrací akce, do níž se zapojily desítky záchranářů, byla odpoledne ukončena, řekl po 15:00 mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal. Záchranu komplikuje rozvodněný tok řeky.

Převrácený raft oznámil záchranářům náhodný svědek po 10:00. Čtyři vodáci, které unášel proud, se dostali z vody zhruba po dvou kilometrech u chatové osady před Stráží nad Ohří. Pátý z převráceného raftu podle ostatních zmizel v proudu řeky, popsal Kasal. "Hasiči na jakubovském jezu nasadili na vodu dva čluny a začali po obou stranách koryta muže hledat, zároveň procházeli podél obou břehů a hledali, zda vodák někde nečeká na záchranu," řekl. Hasiči řeku propátrali až do Perštejna, kde se na hranicích krajů spojili s ústeckými kolegy a pokračovali v hledání.

Tři ze zachráněných mužů prohlédli záchranáři, jeden vodák utekl. Muži ve věku kolem 50 let ošetření i převoz do nemocnice odmítli, řekla mluvčí záchranné služby Petra Bakurová. Podle některých informací byli vodáci pod vlivem alkoholu. Na cestu se údajně vydala skupinka tří raftů, jez se ale rozhodla sjíždět jen posádka jedné lodi.

Na místě byl i psycholog hasičů, který celé skupině vodáků ze tří raftů poskytl první psychologickou pomoc.

Vlivem oteplení, deště a silného větru jsou dnes hladiny řek na západě Čech zvednuté. Ohře je v Karlových Varech - Drahovicích na prvním povodňovém stupni. Hladina má výšku 197 centimetrů a průtok 162 metrů za sekundu, to je o metr víc vody a čtyřikrát větší průtok než v pátek kolem poledne.

 

Právě se děje

Další zprávy