Na odstranění škod po těžbě půjde tři čtvrtě miliardy

Michal Kalina
10. 1. 2011 14:27
V okolí Sokolova vznikne obchvat, průmyslová zóna i cyklostezka
Sokolov se dlouhodobě potýká s následky těžby hnědého uhlí.
Sokolov se dlouhodobě potýká s následky těžby hnědého uhlí. | Foto: Ludvík Hradilek

Sokolov - Karlovarský kraj investuje do odstranění škod po těžbě uhlí v okolí Sokolova 713,7 milionu korun.

Většina území se přemění na průmyslové zóny. Dojde i revitalizaci vodních ploch a lesů.

"Započne výstavba západního obchvatu Sokolova. Náklady na realizaci první části stavby dosáhnou 250,7 milionu korun, na druhou část pak 220,1 milionu korun," sdělil krajský radní Jaroslav Bradáč.

V Novém Sedle vznikne průmyslová zóna, náklady na její přípravu vyjdou na 153 milionů. Do rozvoje Habartova půjde 26,6 milionu a na Starosedelský potok 17 milionů. "Celkem 28,6 milionu korun je vyčleněno na cyklostezku, která povede na rekultivovaných výsypkách," doplnil.

Na část projektů výběrová řízení už probíhají. Na první část stavby západního obchvatu Sokolov, Svatava vyhlásí radní zakázku do konce ledna, na druhou část pak v průběhu roku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy