Na odstranění škod po těžbě půjde tři čtvrtě miliardy

Michal Kalina
10. 1. 2011 14:27
V okolí Sokolova vznikne obchvat, průmyslová zóna i cyklostezka
Sokolov se dlouhodobě potýká s následky těžby hnědého uhlí.
Sokolov se dlouhodobě potýká s následky těžby hnědého uhlí. | Foto: Ludvík Hradilek

Sokolov - Karlovarský kraj investuje do odstranění škod po těžbě uhlí v okolí Sokolova 713,7 milionu korun.

Většina území se přemění na průmyslové zóny. Dojde i revitalizaci vodních ploch a lesů.

"Započne výstavba západního obchvatu Sokolova. Náklady na realizaci první části stavby dosáhnou 250,7 milionu korun, na druhou část pak 220,1 milionu korun," sdělil krajský radní Jaroslav Bradáč.

V Novém Sedle vznikne průmyslová zóna, náklady na její přípravu vyjdou na 153 milionů. Do rozvoje Habartova půjde 26,6 milionu a na Starosedelský potok 17 milionů. "Celkem 28,6 milionu korun je vyčleněno na cyklostezku, která povede na rekultivovaných výsypkách," doplnil.

Na část projektů výběrová řízení už probíhají. Na první část stavby západního obchvatu Sokolov, Svatava vyhlásí radní zakázku do konce ledna, na druhou část pak v průběhu roku.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

před 48 minutami

K Bermudám se blíží hurikán Humberto, udeřit má na sever ostrovů

Obyvatelé Bermud se připravují na příchod hurikánu Humberto, který by souostroví vzdálené asi tisíc kilometrů východně od amerického pobřeží mohl zasáhnout ve středu večer místního času (ve čtvrtek časně ráno SELČ). Lidé zabedňují okna svých domů, obchody se zavírají, doprava se zastavila a zdravotnická zařízení jsou v pohotovosti. Bermudská vláda povolala na pomoc příslušníky armádního sboru. Humberto, který byl ještě před třemi dny tropickou bouří, už se na pětistupňové hurikánové škále dostal na třetí stupeň. Informace Národního střediska pro hurikány (NHC) hovoří o tom, že střed živlu se pohybuje asi 300 kilometrů západně od Bermud a míří k ostrovům rychlostí kolem 26 kilometrů za hodinu.

Další zprávy