Na Klínovci stojí nová lanovka, zrychlí přepravu lyžařů

ČTK ČTK
11. 9. 2012 19:26
Lanová dráha v úterý prošla zátěžovou zkouškou. Nahradila zastaralé kotvy
Na krušnohorském Klínovci skončila výstavba nové čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr, která bude už od nadcházející zimní sezony přepravovat lyžaře nad sjezdovkou Přemostěná.
Na krušnohorském Klínovci skončila výstavba nové čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr, která bude už od nadcházející zimní sezony přepravovat lyžaře nad sjezdovkou Přemostěná. | Foto: Skiareál Klínovec

Boží Dar (Karlovarsko) - Na krušnohorském Klínovci skončila výstavba nové čtyřsedačkové lanovky Doppelmayr, která bude už od nadcházející zimní sezony přepravovat lyžaře nad sjezdovkou Přemostěná.

Nahradila tam zastaralé kotvy. Lanová dráha v úterý prošla zátěžovou zkouškou. Místo cestujících posloužilo 380 sudů s pivem o celkové váze 23 tun.

Při této zátěži se zkoušely různé jízdní režimy, například i náhlé zastavení. Oznámil to mluvčí Skiareálu Klínovec Adam Svačina.

Lanovka na sjezdovce Přemostěná má nástupní stanici na stejném místě jako stará kotva, avšak výstupní stanice se znatelně posunula výše. Tím se získaly metry sjezdovky navíc.

Lanovka Doppelmayr Suzuki bude mít kapacitu 2400 osob za hodinu, uvedl Svačina.

Klíčová fáze stavby se odehrála v červenci, kdy s montáží nosných stožárů pomáhal kvůli nepřístupnému terénu i vrtulník. "Úpravami prošla sjezdovka a byla rozšířena. Díky nové lanovce se teď zrychlí přeprava i na lanovce CineStar Express," uvedl Svačina.

Kromě stavby lanovky nad sjezdovkou Přemostěná pokračuje také výstavba technického zázemí areálu a začala první část stavby další z lanovek, jež povede do Jáchymova. Vznikne místo jednosedačky z roku 1965.

Vykáceny byly stromy v dráze lanovky a hotové jsou základy pro stožáry. S lanovkou vznikne také nová sjezdovka dlouhá téměř tři kilometry.

"Nová lanovka Suzuki je za 45 milionů korun, celkem tato etapa přijde na 90 milionů. Dalších 90 milionů je investice do jáchymovské lanovky," dodal Svačina.

 

Právě se děje

Další zprávy