Na Chebsku se ztratil chlapec. Policie už ho našla

ČTK ČTK
9. 1. 2013 15:34
Jedenáctiletý chlapec z Mariánských Lázní se pohřešoval od úterka
Foto: Policie ČR

Cheb - Policisté na Chebsku pátrali po jedenáctiletém chlapci, který se pohřešoval od úterka.

Ve středu odpoledne ho policisté díky informacím od občanů vypátrali.

Chlapec byl nalezen v Mariánských Lázních.

"Našel se a byl předán rodičům," potvrdil Aktuálně.cz policejní mluvčí Pavel Valenta.

Chlapec z Mariánských Lázní v úterý přišel ze školy domů, ale zde ho rodiče už nezastihli. Ve škole zanechal tašku s učením, informoval už dříve mluvčí.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy