Na Božím Daru ukážou Ježíška a jeho svět. Dokonce ve 3D

ČTK ČTK
15. 11. 2010 19:58
Městečko navazuje na úspěšný projekt Ježíškova cesta
Jedna z cedulí Ježíškovy cesty u Božího Daru v Krušných horách
Jedna z cedulí Ježíškovy cesty u Božího Daru v Krušných horách | Foto: Český Ježíšek

Boží Dar - V krušnohorském Božím Daru má po úspěšném projektu Ježíškova cesta vzniknout jeho pokračování, tentokrát s názvem Ježíškův svět.

Projekt chce realizovat, stejně jako v prvním případě, českobudějovická agentura Agency Je5 společně s božídarskou radnici. Ježíškův svět má být zázemím, kde se mohou děti věnovat interaktivním hrám.

Pokračování projektu nastartovaného Ježíškovou cestou je podle božídarského starosty Jana Horníka jen logickým navázáním na velký zájem veřejnosti o tuto turistickou atrakci. Od otevření cesty v roce 2007 jí prošly už desetitisíce dětí i dospělých, uvedl starosta.

"Pro Ježíškův svět chceme využít prostory bývalé truhlárny v centru města. Stejně jako v případě cesty bychom rádi i na svět získali dotaci z Evropské unie," poznamenal Horník.

V Ježíškově světě by měly být k dispozici rovněž 3D projekce. Vyloučeno není ani to, že prostor dostane rovněž Ježíškovo muzeum a dílnu. "Po otevření Ježíškova světa zájem o návštěvu Božího Daru určitě dále poroste," dodal Horník.

Ježíškova cesta vznikala déle než rok a nyní má dva okruhy. Malý je dlouhý asi 5,5 kilometru, velký okruh měří skoro 13 kilometrů. Na Ježíškově cestě vzniklo 13 zastávek s přístřešky, kde je rozmístěno 16 atrakcí z dětských hřišť, jako jsou například skluzavky, kladiny, lanovky, kolotoče či houpačky. V přístřešcích jsou postavičky Ježíškových pomocníčků a mapy s Ježíškovou cestou. Cestu ukazuje 15 směrovek.

Inspirací k cestě byl mimo jiné úspěšný projekt České pošty se zasíláním vánočních přání pro Ježíška na poštu v Božím Daru. Tady jsou v předvánoční době desetitisíce zásilek označeny příležitostným razítkem. Letos začne pošta razítkovat 1. prosince.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy