Muže na Sokolovsku pobodali sršni, na místě zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 24. 7. 2014 14:46
Sousedi se pokusili muže resuscitovat, nepomohli už ale ani záchranáři.
Sršeň.
Sršeň. | Foto: Reuters

Kynšperk nad Ohří (Sokolovsko) - V Kynšperku nad Ohří pobodali ve středu sršni muže na zahrádce.

Nepomohla mu ani resuscitace sousedů a záchranářů a muž na následky četných bodnutí agresivního hmyzu na místě zemřel. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Muž po pobodání upadl do bezvědomí.

"Místní zahrádkáři ho začali resuscitovat, policejní hlídka je po příjezdu na místo vystřídala a pokračovala v resuscitaci až do příjezdu rychlé záchranné služby," popsala Krejčí.

I přes snahu záchranářů se ale muže zachránit nepodařilo.

Podle mluvčí karlovarské záchranné služby Petry Bakurové u bodnutí včelami, vosami nebo sršni záleží hodně na tom, do které části těla hmyz bodne.

"Nebezpečné je to hlavně, pokud je to poblíž dýchacích cest. Mohou otéct a člověk se pak začne dusit. Daleko horší následky jsou u alergiků, přičemž řada lidí ani neví, že je na bodnutí alergická," řekla Bakurová.

Alergie na bodnutí byla zřejmě příčinou úmrtí i muže v Kynšperku.

Sršni jsou největší sociální vosy. V Česku se vyskytuje jen sršeň obecný. Navzdory obecnému povědomí je neagresivní a většinou neškodný. Nebezpečný se stává jen v případě podráždění nebo ohrožení hnízda. Může dorůstat délky až 4,5 centimetru.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 33 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy