Muž z Chebska ukradl svým dětem vánoční dárky, odnesl je do zastavárny

Domácí Domácí
9. 1. 2017 16:06
Podezřelý 36letý muž z Chebska ukradl z vlastního domu herní konzoli, elektronickou hru a finanční hotovost ve výši zhruba tří tisíc korun, i když věděl, že věci patří jeho dětem a dostaly je jako dárky k Vánocům. "Ukradené dárky muž poté odnesl do zastavárny, kde je vyměnil za peníze. Krádeží způsobil celkovou škodu kolem 10 tisíc korun," informovala mluvčí karlovarské policie Věra Hnátková. Policisté muži sdělili podezření ze spáchání krádeže. Pokud soud podezřelého odsoudí, hrozí mu až dvouletý nepodmíněný trest.
Vánoční dárky, ilustrační foto.
Vánoční dárky, ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 13 minutami

ČSÚ: Důvěra v ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla

Důvěra v českou ekonomiku po prosincovém růstu v lednu opět klesla. Souhrnný indikátor důvěry se snížil proti prosinci o 1,3 bodu na 87,3 bodu. Klesla důvěra u podnikatelů, ještě výrazněji se snížila u spotřebitelů. Vyplývá to z údajů, které v pondělí zveřejnil Český statistický úřad.

"Začátek roku se nesl ve znamení poklesu důvěry ve všech sledovaných odvětvích ekonomiky. Podnikatelé napříč odvětvími negativně hodnotí svoji ekonomickou situaci nebo stávající poptávku," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst. "Již tak velké obavy spotřebitelů ze zvýšení nezaměstnanosti dále rostly, ruku v ruce s obavami ze zhoršení celkové ekonomické situace," dodal.

Indikátor důvěry podnikatelů se proti prosinci snížil o 0,7 bodu na 87,1 bodu, u spotřebitelů klesl o 3,5 bodu na 88,5 bodu. Údaje za prosinec se změnily spolu s tím, jak ČSÚ v lednu čísla pravidelně přepočítává.

Zdroj: ČTK
Další zprávy