Muž na Karlovarsku dva měsíce věznil ženu v bytě a bil ji

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 8. 2014 14:52
Týrané sedmadvacetileté ženě zakazoval osobní hygienu, mlátil ji, znásilňoval a nutil ji píchat si látku s psychotropními účinky.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Karlovy Vary - Dva měsíce držel podle policie násilím ve svém bytě v Jáchymově třiačtyřicetiletý muž o šestnáct let mladší ženu. Přitom jí znemožnil opustit byt, zakazoval jí provádět osobní hygienu, každý den ženu fyzicky napadal, také ji několikrát znásilnil.

Policie už zahájila jeho trestní stíhání, muž se bude zpovídat z těžkého ublížení na zdraví, znásilnění, zbavení osobní svobody a vydírání. Hrozí mu až deset let vězení, soud ho ve středu dopoledne poslal do vazby, doplnila policejní mluvčí Zuzana Týřová.

"Obviněný se měl takového jednání opakovaně dopouštět od poloviny června. Ženu proti její vůli držel u sebe v bytě, zamykáním či jeho přítomností jí znemožnil z bytu uniknout," uvedla.

Podle Týřové byla mladá žena zcela odkázána na obviněného, přiděloval jí dokonce i jídlo a pití. "Každý den ji fyzicky napadal, a to nejen údery pěstí, ale i různými předměty do celého těla, čímž jí způsobil mnohačetné hematomy a zlomeninu prstu," uvedla.

Ve dvou případech jí také pod pohrůžkou zbití přinutil nechat si nitrožilně aplikovat dosud nezjištěnou látku, která měla na poškozenou psychotropní účinky. Několikrát navíc dotyčnou přinutil pod pohrůžkou bezprostředního násilí k nedobrovolnému styku.

Ženě se nakonec podařilo přivolat pomoc, a to 9. srpna krátce poté, co ji násilník napadl. "Zadržení pachatele se neobešlo bez dramatických okolností, neboť se muž zabarikádoval ve svém bytě, kde se polil hořlavinou a vyhrožoval policistům, že pokud se ho budou snažit zadržet, že se podpálí," uvedla mluvčí.

Policisté museli násilně vstoupit do bytu, muže zadrželi. Státnímu zástupci podali podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy