Lyžař se zranil při srážce se sněžným skútrem

ČTK ČTK
20. 1. 2012 13:38
Skútr přitom blikal výstražnými světly, lyžař si ho nevšiml
Běžkař - ilustrační snímek
Běžkař - ilustrační snímek | Foto: Zuzana Hronová

Boží Dar (Karlovarsko) - Ve skiareálu Klínovec se v pátek dopoledne srazil patnáctiletý lyžař se sněžným skútrem zaměstnance střediska.

Lyžaře s podezřením na vnitřní zranění vrtulník dopravil do nemocnice v Ústí nad Labem. Řidič skútru vyvázl ze střetu bez zranění. Informovala o tom Horská služba.

Skútr obsluhy vleků jel po okraji sjezdovky a blikal přitom výstražnými světly. Chlapec si ho ale patrně nevšiml a stále pokračoval v jízdě.

"Když lyžař na poslední chvíli viděl, že srážce v plné rychlosti nezabrání, v jízdě si lehl. To ho asi zachránilo od mnohem těžších poranění, protože do skútru nenarazil, ale zajel přímo pod něj," uvedl náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner.

Podle předběžné informace o střetu jel řidič skútru podle všech pravidel bezpečného pohybu techniky na sjezdovkách a sám střetu údajně zabránit nemohl.

Ihned po nehodě vlekaři skiareálu kontaktovali Horskou službu a na místo vyjel záchranář. "Po příjezdu zjistil, že chlapec sice nemá žádná viditelná zranění, ale stěžoval si na silné bolesti v ruce a v pánevní oblasti. Proto jsme na místo přivolali vrtulník," dodal Güttner.

 

Právě se děje

Další zprávy