Karlovy Vary zvažují, zda odkoupí areál AC Start

ČTK ČTK
7. 8. 2013 15:07
Areál klubu, který končil v konkurzu, je na prodej za 45 milionů korun
Karlovarský magistrát, ilustrační foto.
Karlovarský magistrát, ilustrační foto. | Foto: Mapy.cz

Karlovy Vary - Karlovy Vary zvažují, zda v konkurzním řízení odkoupí areál AC Start.

Areál klubu, který končil v konkurzu, je na prodej za 45 milionů korun. Podle primátora Petra Kulhánka (KOA) se musí město nyní rozhodnout, jestli o něj bude usilovat a zda akceptuje požadovanou cenu.

"Podle znaleckých posudků má areál hodnotu 35 milionů. Věřitelský výbor jej nabízí za 45. Nabídka trvá do 16. září. Svolal jsem proto zastupitele, abychom se sešli a vyjasnili si, jestli má město o odkoupení areálu usilovat," řekl Kulhánek.

Podle něj se musí zastupitelé shodnout, jestli areál město chce a zda je cena 45 milionů korun přijatelná. "Pokud by nebyla, pak kde je finanční hranice, do které by město bylo ochotné areál koupit," uvedl Kulhánek.

Atletický areál AC Startu leží poblíž víceúčelové KV Areny, nového bazénu i poblíž plánované míčové haly.

"Pořád trvá náš záměr vytvořit zde komplex sportovišť, který by mohl jak sloužit místním sportovcům, tak by mohl i nabízet dobré podmínky například pro soustředění sportovních týmů," uvedl primátor Karlových Varů.

Podle územního plánu je areál sportovištěm a město na tom bude trvat i v dalším územním plánu. "Pokud by pozemky chtěl nějaký developer pro jiné účely, nemá šanci," upozornil Kulhánek.

 

Právě se děje

Další zprávy