Karlovy Vary prodávají domy policejního ředitelství

ČTK ČTK
2. 7. 2014 13:55
Město bude obě budovy prodávat samostatně bez přilehlých domů, které patří státu. Původně se měl prodávat celý komplex.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Karlovy Vary - Dva domy v ulici I. P. Pavlova v centru Karlových Varů, kde bývalo policejní ředitelství, nebude město prodávat společně s přilehlými domy, které patří státu, ale samostatně. Od původní dohody, že se celý komplex budov prodá zároveň, stát ustoupil kvůli komplikované legislativě, řekl ve středu novinářům primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

"My jsme podepsali dohodu se státem o společném prodeji, ale právníci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhodnotili tu situaci jako velmi komplikovanou až neřešitelnou. Dali jasné stanovisko, že stát a město musí postupovat odděleně," uvedl Kulhánek.

Informaci získalo město v úterý, na stanovisko státu čekalo čtyři měsíce. Podle Kulhánka tak radnice bude postupovat samostatně a vyvěsí záměr na prodej svých objektů, které město získalo jako historický majetek. Jejich odhadní cena je 32 milionů korun, za tu budou také nabídnuty k prodeji. Podle Kulhánka je ale reálné, že tržní cena bude podstatně vyšší.

Domy přímo pod Thermalem

Domy stojí v samém centru lázní, pod hotelem Thermal. Případnému zájemci nechce město stanovovat žádné podmínky využití, je totiž pravděpodobné, že vzhledem k lokalitě půjde o hotelové nebo lázeňské služby. Úpravy budov tak regulují jen pravidla pro zástavbu v lázeňské části města.

Společný postup při prodeji mohl podle Kulhánka nakonec přinést vyšší cenu. "Bohužel už se asi nikdy nedozvíme, jestli by tomu tak bylo," dodal.

Policisté opustili objekty v ulici I. P. Pavlova v roce 2012. Část se přestěhovala do objektu Policejního ředitelství Karlovarského kraje v areálu krajského úřadu v Karlových Varech, který stál kolem 178 milionů korun. Další policisté se přesunuli do nového sídla obvodního oddělení, které vzniklo rekonstrukcí bývalého objektu kožního oddělení karlovarské nemocnice.

 

Právě se děje

Další zprávy