Karlovy Vary mají nový bazén za 271 milionů

ČTK ČTK
1. 10. 2012 10:54
Kromě samotné budovy bazénu vzniklo i nové parkoviště a k bazénu vede nová lávka
Nové bazénové centrum stojí vedle nové Multifunkční arény.
Nové bazénové centrum stojí vedle nové Multifunkční arény. | Foto: Oficiální web KV Areny

Karlovy Vary - Nové Bazénové centrum začalo v pondělí sloužit v Karlových Varech.

Bazén a upravené okolí přišly město na 271 milionů korun, přičemž by většinu peněz mělo dostat zpět z dotace z Regionálního operačního programu Severozápad.

Další investice do rekreačního a sportovního areálu ale Karlovy Vary ještě plánují, řekl primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

"Jde o třetí z pěti projektů našeho Integrovaného programu rozvoje města. Ještě nás čeká vybudování Centra zdraví a bezpečí a haly pro míčové sporty," uvedl Kulhánek.

Prvními investicemi byly úpravy areálu Rolava a úpravy meanrdu Ohře. "Věřím zároveň, že se podaří dodržet všechny smlouvy o dotacích s regionálním operačním programem," podotkl Kulhánek.

Dotační program je totiž pozastavený a nikdo neví, jestli se proplácení dotací obnoví.

Nové bazénové centrum stojí vedle nové Multifunkční arény. Je s ní propojeno i energeticky, protože využívá odpadního tepla haly. Kromě samotné budovy bazénu vzniklo vedle i nové parkoviště a k bazénu vede nová lávka přes ulici.

Původní, ryze sportovní projekt byl později upraven tak, aby bazén nabídnul vyžití širšímu spektru návštěvníků. Místo plaveckých drah se tak postavily vodní atrakce a tobogán.

Osvěžte tělo i ducha. Tady jsou nejkrásnější české plovárny:

Dlouhodobým cílem města je vybudovat celý areál, který nabídne kromě multifunkční arény a otevřeného bazénu ještě venkovní sportoviště, a to jak hřiště pro fotbal a další sporty, tak třeba i venkovní plavecký bazén.

Podle Kulhánka město postupně dělá potřebné kroky pro další investice. Limitující ale budou finanční prostředky.

"Pokud bychom vybudovali skutečně areál s širokou nabídkou sportovního využití, mohli bychom poskytovat zázemí například jako tréninkový kemp vrcholovým týmům a podobně," dodal Kulhánek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy