Karlovy Vary budou mít na podzim bazén za 271 milionů

ČTK ČTK
1. 4. 2012 0:09
Podle předběžných propočtů přijde hodina zhruba na 80 až 100 korun
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: OK PLAN ARCHITECTS

Karlovy Vary - Karlovy Vary se dočkají letos do konce září nového plaveckého komplexu za zhruba 271 milionů korun.

Původně se počítalo s otevřením koncem srpna, asi měsíční skluz zavinily některé nutné úpravy kvůli propojení bazénu s energocentrem sousední multifunkční KV Areny. Odtud bude plavecká hala zásobována teplem i ohřátou vodou.

Jasnější podobu už dostává i cena za koupání. Podle předběžných propočtů přijde hodina zhruba na 80 až 100 korun. Řekl to jednatel KV Areny Roman Maleček.

Z celkových nákladů na stavbu bylo proinvestováno téměř 109 milionů korun. Stavba se zatím prodražila zhruba o dva miliony. A to kvůli dodatečným pracím na úpravě izolace stropu bazénu, která byla podle energetického auditu nedostatečná.

Další peníze navíc stály vícepráce při zakládání stavby. Podle náměstka primátora Jaroslava Růžičky (nezávislý) jsou tyto náklady hrazeny z pětimilionové rezervy, v níž zbývá ještě kolem 3,1 milionu korun. S dalšími komplikacemi město jako investor už nepočítá.

Celý objekt plaveckého centra je už pod střechou a veškeré aktivity se nyní odehrávají především v interiérech objektu. Tady dělníci připravují mimo jiné vše k montáži nerezové vany bazénu.

Maleček předpokládá, že zájem o návštěvu bazénu bude slušný. Kromě veřejnosti ho využijí plavecké oddíly. "Nezakrytý bazén hotelu Thermal, který byl dosud provozován celoročně, bude nově přes zimu mimo provoz kvůli značné energetické náročnosti," dodal Maleček.

Na tribunu se vejde 130 lidí

Celý komplex je na ploše kolem 2400 metrů čtverečních. Tvoří ho vlastní bazénová a relaxační část a dále zázemí. K dispozici budou šatny pro zhruba 220 lidí, chybět nebudou ani šatny pro handicapované. Tribuna u bazénu pojme až 130 lidí, k dispozici bude restaurace.

V Karlových Varech byl kromě padesátimetrového bazénu v Thermalu k dispozici pro veřejnost ještě přibližně dvacetimetrový úzký bazén v Alžbětiných lázních.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy