Policie našla pohřešované dívky z Karlovarska, byly ve zlínském nákupním centru

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 1. 2016 17:04
Policie našla dvě dívky z Karlovarska, po kterých pátrala od pondělí a hrozilo, že si mohou ublížit. Policisté je ve středu odpoledne dopadli v nákupním centru ve Zlíně. Děvčata ve věku 13 a 14 let v pondělí nepřišla do školy a od té doby o sobě nedala vědět.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Karlovy Vary - Dvě dívky z Karlovarska, po nichž vyhlásila v pondělí policie pátrání, našli policisté v nákupním centru ve Zlíně. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. V případě nezvěstných dívek vznikly obavy, že by si mohly ublížit.

Děvčata ve věku 13 a 14 let v pondělí nepřišla do školy a od té doby o sobě školačky nedaly vědět. Policisté prověřovali všechny informace, které by mohli vést k jejich nalezení. Podařilo se to ve spolupráci s kolegy ve Zlíně.

Obě dívky v pondělí nepřišly do školy a od té doby o sobě nedaly vědět. "Hrozí, že by si mohly ublížit," řekla v úterý ráno krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Při potlačení vzpoury ve věznici na Srí Lance zemřelo šest vězňů. Bouře začaly kvůli koronaviru

Šest vězňů přišlo o život a dalších 35 bylo zraněno, když vězeňská služba zahájila střelbu, aby potlačila vzpouru ve věznici na okraji hlavního města Srí Lanky. Vážně zraněni byli také dva strážní. Uvedla to agentura AP s odvoláním na úředníky. V přeplněných věznicích na Srí Lance rostou nepokoje kvůli pandemii. V posledních týdnech vězni protestovali v několika věznicích, protože zde vzrostl počet nakažených covidem-19.

Podle mluvčího policie nepokoje vypukli v neděli ve věznici zhruba 15 kilometrů severně od Colomba. Strážci se pokusili dostat situaci pod kontrolu, nepokoje však přerostly ve vzpouru. Vězni se snažili převzít kontrolu nad vězením a stovky se jich pokusily o útěk. Dozorci proto začali střílet.

Jeden vězeň zemřel při podobných nepokojích minulý týden. Další zemřel v březnu.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Joe Biden si při hře se psem přivodil vlasovou zlomeninu zánártí

Zvolený americký prezident Joe Biden si při hře se psem Majorem přivodil nepatrné zlomeniny zánártí. Uvedl to podle agentury AP Bidenův lékař po prozkoumání snímku z CT vyšetření. Úřad prezidenta původně oznámil, že Biden při hře se psem uklouzl a vymkl si kotník.

Incident se stal již v sobotu. V neděli pak osmasedmdesátiletého politika pro jistotu prohlédl ortoped v Newarku. Lékař Kevin O'Connor poté oznámil, že vyšetření potvrdilo vlasové zlomeniny na laterální a střední kosti klínovité, které jsou ve střední části chodidla. Podle O'Connora zřejmě bude Biden muset několik týdnu nosit speciální ortézu pro stabilizaci chodidla.

Biden se má úřadu ujmout v lednu a bude skládat přísahu jako dosud nejstarší z amerických prezidentů. Jeho zdravotní stav budou pečlivě sledovat jeho oponenti i spojenci, píše Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy