Policie našla pohřešované dívky z Karlovarska, byly ve zlínském nákupním centru

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 1. 2016 17:04
Policie našla dvě dívky z Karlovarska, po kterých pátrala od pondělí a hrozilo, že si mohou ublížit. Policisté je ve středu odpoledne dopadli v nákupním centru ve Zlíně. Děvčata ve věku 13 a 14 let v pondělí nepřišla do školy a od té doby o sobě nedala vědět.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Karlovy Vary - Dvě dívky z Karlovarska, po nichž vyhlásila v pondělí policie pátrání, našli policisté v nákupním centru ve Zlíně. Informovala o tom krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová. V případě nezvěstných dívek vznikly obavy, že by si mohly ublížit.

Děvčata ve věku 13 a 14 let v pondělí nepřišla do školy a od té doby o sobě školačky nedaly vědět. Policisté prověřovali všechny informace, které by mohli vést k jejich nalezení. Podařilo se to ve spolupráci s kolegy ve Zlíně.

Obě dívky v pondělí nepřišly do školy a od té doby o sobě nedaly vědět. "Hrozí, že by si mohly ublížit," řekla v úterý ráno krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Kanadě objevili stovky neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy

V Kanadě, poblíž bývalé katolické internátní školy pro původní obyvatele, byly pomocí radaru objeveny "stovky hrobů" bez označení. Objev v provincii Saskatchewan ve středu večer místního času oznámila Federace nezávislých původních národů a je to podle ní dosud největší nález podobného pohřebiště. Na čtvrteční ráno federace avizovala tiskovou konferenci, na které oznámí "děsivý a šokující objev stovek neoznačených hrobů na místě bývalé internátní školy v Marievalu", napsala agentura Reuters.

Nález přichází necelý měsíc po objevení ostatků 215 dětí poblíž internátní školy ve městě Kamloops. Škola v Britské Kolumbii fungovala do roku 1978 a byla součástí systému, který odděloval děti kanadských indiánů a dalších menšin od jejich rodičů.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Zakladatele antivirové společnosti Johna McAfeeho nalezli mrtvého ve vězení, zřejmě spáchal sebevraždu

Zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl dnes nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku. Podle listu El Mundo to oznámilo katalánské ministerstvo spravedlnosti, podle nějž se jednalo nejspíš o sebevraždu. Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy