Festival dětí, filmu a televize v Ostrově jde do finále

Domácí Domácí
15. 10. 2010 8:39
Festival Oty Hofmana mě na programu novinky filmové a televizní tvorby pro děti
Plakát 42. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana
Plakát 42. ročníku Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana | Foto: Domácí

Ostrov – V pátek končí 42. ročník Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana. Tečku za ním v ostrovském Domu kultury udělají slavnostní zakončení a projekce vítězného filmu.

Jedním z cílů festivalu, který se koná od úterý 12. října, je podle jeho ředitele Marka Poledníčka "revitalizovat hranou filmovou tvorbu pro děti a mládež".

V rámci soutěžních projekcí se představily novinky filmové a televizní tvorby pro děti a mladou generaci.

Hlavním tématem doprovodných filmových projekcí a ostatních doprovodných akcí bylo téma "Dětství před kamerou".

O dění na festivalu informují děti

Fenoménem festivalu Oty Hofmana v Ostrově je skutečnost, že se na jeho medializaci podílejí samy děti. Výstupy z dětských redakcí televize, rádia a novin, které po dobu festivalu působí na místě, se stávají součástí vysílání některých rozhlasových stanic, kabelových televizí a zpravodajských serverů.

Podle Poledníčka mají tyto aktivity dětí zvýšit nejen jejich technickou zručnost, ale zejména jejich mediální gramotnost.

"Předchozí ročníky Dětského filmového a televizního festivalu Oty Hofmana prokázaly, že děti už nejsou jen pasivními konzumenty toho, co jim přináší filmové plátno a televizní obrazovka, ale samy tvoří a díky technickým možnostem a svobodě svoji práci šíří doslova po celém světě," uvedl ředitel.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy