Cyklista a řidič zemřeli po noční nehodě na Karlovarsku

ČTK ČTK
24. 12. 2014 17:11
Další čtyři lidé skončili v nemocnici. Silnice I/6 od Bochova na Karlovy Vary byla více než čtyři hodiny uzavřena.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Šilpoch/Economia

Bochov (Karlovarsko) - Dva lidé zemřeli při nehodě, která se stala v noci na středu u Bochova na Karlovarsku. Srazila se tam dvě auta a s nimi také cyklista. Jeden z řidičů, čtyřicetiletý muž, a sedmdesátiletý cyklista zemřeli na místě. Dalšího z řidičů přepravil do nemocnice vrtulník. V nemocnicích skončili ještě tři zranění. Silnice I/6 od Bochova na Karlovy Vary byla více než čtyři hodiny uzavřena. ČTK o tom informoval mluvčí hasičů Martin Kasal.

"Čelně se srazila dvě osobní auta a cyklista jedoucí po této vozovce. K vyproštění zraněného řidiče jsme museli použit hydraulické nástroje," řekl Kasal. Dva zraněné přepravil do nemocnice vrtulník, další dva převezly sanitky záchranné služby. "Po vyšetření nehody policií hasiči vyprostili také tělo mrtvého řidiče z druhého auta a zajistili úklid povrchu silnice. Provoz na komunikaci byl od půlnoci do 04:00 zcela zavřený," dodal Kasal.

"Komisař kriminální policie zahájil úkony trestního řízení ve věci podezření ze spáchání zločinu usmrcení z nedbalosti a přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti," řekl policejní mluvčí Pavel Valenta. Podle něj se jednapadesátiletý řidič osobního vozidla BMW z dosud nezjištěných příčin střetl s neosvětleným jízdním kolem sedmdesátiletého cyklisty. Oba jeli ve směru na Karlovy Vary. Řidič BMW se následně střetl s protijedoucím vozem VW Passat, který řídil čtyřicetiletý muž, jenž na místě zemřel.

Dva pasažéři vozu BMW byli letecky transportováni do Fakultní nemocnice v Plzni. "Šlo o ženu a muže vietnamské národnosti. Přivezli je v těžkém stavu s poraněními hrudníku a břicha," uvedl administrátor plzeňské nemocnice Miloš Novák. Oba zranění jsou podle něj ve stabilizovaném stavu a jsou na lůžkových odděleních intenzivní péče.

Další dvě méně zraněné osoby z vozidla Volkswagen Passat pak převezla sanitka do Karlovarské krajské nemocnice. "Příčina a míra zavinění všech účastníků je předmětem dalšího šetření kriminalistů, kteří přijmou na lince 158 jakékoliv informace o nehodě, jízdě neosvětleného cyklisty a dalších skutečnostech," uvedl policejní mluvčí.

 

Právě se děje

Další zprávy