Cheb zakáže pouliční a podomní nabízení služeb

ČTK ČTK
18. 6. 2012 18:29
Dealeři energetických firem nebo mobilních operátorů budou moci dostat pokutu
Radnice v Chebu, ilustrační foto.
Radnice v Chebu, ilustrační foto. | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Pouliční a podomní nabízení služeb zakáže v Chebu novelizace tržního řádu města.

Dealeři energetických firem nebo mobilních operátorů budou moci dostat pokutu, pokud si své klienty budou získávat oslovováním na ulici nebo obcházením domů.

Zákaz se nebude vztahovat na ohlášené reklamní akce nebo například průzkumy veřejného mínění, řekl starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

Lidem neustále někdo na ulicích nabízí výhodnější tarify elektřiny, změnu operátora a podobně. "Je to obtěžující a také lidé na ulici nemají možnost si výhodnost nabídky ověřit. Něco podepíší a pak toho litují a obracejí se na radnici o pomoc," uvedl Vanoušek.

Prodejcům, kteří nový tržní řád města poruší, může hrozit na místě pokuta do 2000 korun nebo správní řízení, kde mohou zaplatit několikanásobně více. Dohled na dodržování zákazu budou mít pracovníci živnostenského úřadu města a strážníci.

Radní k úpravě tržního řádu přistoupili po stížnostech obyvatel i na základě vlastní zkušenosti. "Asi není dnes nikdo, koho by prodejci neoslovili na ulici nebo neobtěžovali telefonem," poznamenal Vanoušek.

Jak dodal, pokud si někdo sjedná s prodejcem schůzku, bude to v pořádku. Důležité ale je, aby to bylo dobrovolné rozhodnutí zákazníka.

 

Právě se děje

Další zprávy