Cheb vrátí na web záznamy z jednání, bez osobních údajů

ČTK ČTK
20. 2. 2012 18:31
Účastníci jednání budou muset dát souhlas se záznamem a jeho archivací
Chebská radnice
Chebská radnice | Foto: foto.mapy.cz

Cheb - Cheb začne znovu zveřejňovat videozáznamy z jednání zastupitelstva, které město stáhlo z internetu po výhradách Úřadu na ochranu osobních údajů.

Nyní se objeví znova, ale osobní údaje budou ze záznamu odstraněny, řekl starosta Chebu Pavel Vanoušek (ČSSD).

"My jsme si ověřili, že je tu možná cesta, jak záznamy znova zveřejňovat. Jednak všichni, kdo se zúčastní jednání budou muset dát souhlas se záznamem a s tím, že bude uchován. Na místech, kde se uvádějí osobní údaje, bude záznam technicky upraven," uvedl Vanoušek.

Technická úprava bude spočívat v takzvaném vypípání záznamu, tedy nahrazením původního zvuku pípnutím.

Předsedající schůze také každého, kdo bude chtít vstoupit do diskuse, na záznam upozorní a ten bude muset dát slovně souhlas. Pokud ne, bude i jeho výstup ze záznamu vymazán.

Paradoxně online přenosy ze zastupitelstva, při kterých mohou diváci na internetu sledovat jednání v reálném čase, úřadu nevadí. Výhrady měl jen k uchovávání záznamů.

Poté co město záznamy ze zastupitelstva z webových stránek stáhlo, zvedla se mezi obyvateli Chebu vlna odporu. V lednu pak významné osobnosti města a místní podnikatelé zaslali vedení města výzvu, aby záznamy vrátilo.

 

Podle signatářů výzvy bylo stažení záznamů omezením možnosti veřejné kontroly chebské politiky.

Jak se nová pravidla budou v praxi projevovat, bude jasné už po únorovém jednání zastupitelstva, které se koná ve čtvrtek. Už záznam z něj by se měl v následujících dnech na internetu objevit v upravené podobě.

 

Právě se děje

Další zprávy